Ostatni mecz kontrolny drugiej drużyny Wisły Kraków zakończony zwycięstwem

Drugie skrzydło Białej Gwiazdy, zawodników trenowanych przez Bartosza Bąka, odbyło swój finałowy sprawdzian przed rozpoczęciem sezonu ligowego. W piątkowym meczu na domowym boisku ekipa krakowska bez problemów pokonała rywali z Lubania Maniowy, kończąc spotkanie rezultatem 5:2. Reymontowcy mogli pochwalić się bramkami zdobytymi przez Kamila Kaczówkę, Mateusza Stanek, Yehor Khromykh oraz Dominika Sargę, który wpisał się na listę strzelców dwukrotnie.

Całą pierwszą część gry można by określić jako pojedynek na noże, w którym obie drużyny starały się demonstrować swoje umiejętności i budzić respekt u przeciwnika poprzez niebezpieczne sytuacje w polu karnym. Zarówno Wisła Kraków jak i Lubań Maniowy miały swoje momenty w grze, ale brakowało skuteczności w wykorzystaniu stwarzanych szans.

Goście jako pierwsi posmakowali zwycięstwa, otwierając wynik meczu już w 12 minucie. Jednakże gospodarze nie zamierzali biernie obserwować działań rywali. Nie minęło wiele czasu, a już odpowiedzieli kontratakiem, podczas którego piłka trafiła do Mateusza Stanka w polu karnym, który z kolei podał ją Kamila Kaczówce, a ten bezbłędnie trafił w bramkę. Chwilę później, Wisła Kraków ponownie przejęła inicjatywę i zdobyła kolejną bramkę dzięki Mateuszowi Stanek przy asyście Wiktora Szywacza. Niemniej jednak, pomimo wysiłków krakowian, zawodnik Lubania Maniowy w 27 minucie wyrównał wynik spotkania.