Co zobaczyć w Wiśle zimą?

Co zobaczyć w Wiśle zimą?

Wisła to klimatyczne polskie miasteczko będące jednym z najatrakcyjniejszych rejonów turystycznych w kraju. Okolice Wisły są urokliwe latem i zimą, dlatego turyści przybywają tu przez cały rok. Dzisiaj mamy dla Was propozycję 3 fantastycznych miejsc w Wiśle, które warto zobaczyć zimą!

Myśliwski Zameczek w Wiśle

Fantazyjny budynek z końca XIX wieku to jedna z niewielu pozostałości po dawnych czasach. Pałacyk powstał na zlecenie samego Fryderyka Habsburga i dzisiaj jest prawdziwą ozdobą miasta. Trudno go przegapić, ponieważ stoi w samym centrum Wisły. Zimą to miejsce prezentuje się szczególnie malowniczo, gdy ciemnieje na tle śniegu. Szkoda, że obecnie nie można go zwiedzać w środku. Do dyspozycji turystów jest tylko sklepik. Kto wie, może kiedyś i wnętrze zostanie udostępnione dla zwiedzających.

Ośrodek Narciarski Stożek

Zimą nie można zrezygnować z aktywności fizycznej. Miłośnicy sportu mają w Wiśle mnóstwo ośrodków narciarskich do wyboru, a jednym z wartych uwagi miejsc jest Ośrodek Narciarski Stożek. To ciekawe, klimatyczne miejsce z ośrodkiem doskonałym do nauki i zabawy. Odnajdą się tu zarówno początkujący, jak i doświadczeni narciarze. Narty i snowboard to najpopularniejsze sporty zimowe, warto spróbować swoich sił!

Turyści cenią sobie to miejsce ze względu na brak kolejek. A jak wiadomo, gdzie jest mniej ludzi, tam jest przyjemniej i łatwiej o fajną, górską atmosferę. Jedynym minusem Stożka jest dość problematyczny dojazd.

Dolina Białej Wisełki

Nic nie działa na odporność jak regularne spacery na świeżym powietrzu! Jeśli macie to szczęście, by móc udać się w pobliże Białej Wisełki, nie możecie pozostawać w domach! Przyjazna ścieżka prowadzi aż nad Kaskady Rodła, które są przepięknym dziełem natury, wyjątkowym nawet w Beskidach Śląskich.

Nad Dolinę Białej Wisełki spokojnie możecie udać się z wózkami z małymi dziećmi. Szlak jest prosty, malowniczy i bezpieczny. Dolina Białej Wisełki naturalnie zachwyca o każdej porze roku, ale przyznajcie sami, że puchowa kołderka śniegu tworzy wyjątkowy krajobraz.