Kobiecy rajd w Wiśle: impreza przyciągająca tłumy!

Kobiecy rajd w Wiśle: impreza przyciągająca tłumy!

Rajdy samochodowe ogólnie cieszą się ogromnym powodzeniem, ale w Wiśle co roku organizowany jest rajd, który nie ma sobie równych! Women’s Challenge 4×4 to rywalizacja kobiet na specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Siedzące za kierownicą pojazdów terenowych i quadów kobiety doskonale się bawią, a przy okazji działają w słusznej sprawie. Impreza wspiera bowiem Fundację Świetlikowo.

Wielkie emocje w Wiśle!

Tegoroczny rajd Women’s Challenge 4×4 odbył się w minioną sobotę. Panie wystartowały z samego rana (0 9:30) i rozpoczęły emocjonujące widowisko. Po prezentacji wszystkich uczestniczek rywalizacji rozpoczęto część docelową, czyli rajd po prywatnym torze off-road zlokalizowanym przy ulicy Kamiennej 19. Konkurencje nie były proste. Tory przeszkód składały się z trudnych podjazdów, wodnych pułapek i błotnych blokad. Najtrudniejszy był jednak wyścig z czasem. Zaawansowane konkurencje nie przeszkadzały uczestniczkom cieszyć się udziałem w rajdzie. Co najlepsze, do uczestnictwa w konkursie nie było potrzebne doświadczenie. Wystarczyło prawo jazdy i odpowiedni pojazd. Kierującym towarzyszyły koleżanki na siedzeniu pasażera. Najmniej doświadczone osoby mogły skorzystać ze specjalnej konkurencji zezwalającej na obecność osoby doświadczonej. Dzięki temu fotel pasażera mógł zająć mąż, kolega lub syn.

Dobra zabawa i pomoc

Women’s Challenge 4×4 to wydarzenie wyjątkowe, ponieważ w całej Polsce nie doświadczymy czegoś podobnego. Nic więc dziwnego, że impreza cieszy się dużym zainteresowaniem. Co więcej, sobotni rajd był częścią większego wydarzenia. W niedzielę zorganizowano bowiem wspaniały piknik z mnóstwem atrakcji dla dzieci. Udział w niedzielnych zabawach mogli wziąć wszyscy mieszkańcy Wisły, a także uczestniczki rajdu. Oprócz atrakcji dla dzieci były również licytacje, nagrody i tort. Dochód z wydarzenia został całkowicie przekazany na rzecz Fundacji Świetlikowo. Stowarzyszenie zajmuje się zapewnianiem opieki nieuleczalnie chorym dzieciom w ich domach. Dzięki takim popularnym wydarzeniom Fundacja ma szansę na rozwijanie swojej działalności i pomaganie wielu potrzebującym.

Może Cię zainteresować: https://ilawainfo.pl/2022/06/03/pora-na-xv-rajd-pomaranczowy/.