Nadchodzą wybory parlamentarne: Wisła namawia mieszkańców do aktywnego udziału

Nadchodzą wybory parlamentarne: Wisła namawia mieszkańców do aktywnego udziału

Przełomowy moment w polskiej polityce nadchodzi wielkimi krokami. To już tylko kilka dni do 15 października, dnia wyborów do Sejmu i Senatu, które będą miały kluczowe znaczenie dla przyszłego kierunku naszego kraju. Pomimo iż Polska liczy blisko 40 milionów obywateli, a mała góralska Wisła zaledwie 11 tysięcy, to jednak każdy pojedynczy głos ma niebagatelne znaczenie. Każda osoba, niezależnie od miejsca zamieszkania, ma szansę wpłynąć na losy naszej ojczyzny.

Niestety frekwencja wyborcza w poprzednich latach była smutnym punktem na mapie Wisły. Mieszkańcy tej górskiej miejscowości niestety nie byli najbardziej aktywni, a frekwencja wyborcza była najniższa w całym powiecie cieszyńskim. Widzimy to jako problem, który trzeba zmienić – szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że nie dorównujemy aktywnością wyborczą gminom sąsiadującym z nami – mówi zatroskany Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

Wyrażając swoje stanowisko, burmistrz podkreśla wagę wyborów i potrzebę aktywnego udziału mieszkańców w procesie głosowania. – Nasze poglądy różnią się na wiele tematów: od wiary po wyobrażenia o odpowiednim funkcjonowaniu państwa i gospodarki. Dlatego tak niezwykle ważne jest, abyśmy wszyscy 15 października znaleźli czas, aby oddać swój głos – apeluje Bujok.