Tragiczny wypadek na trasie kolejowej Katowice-Wisła

Tragiczny wypadek na trasie kolejowej Katowice-Wisła

W nocy z niedzieli na poniedziałek 23 października doszło do tragicznego wypadku na torach. Pociąg towarowy potrącił mężczyznę znajdującego się na torach. W wyniku czynności na miejscu zdarzenia, pociągi kursujące w kierunku Wisły były opóźnione o kilkanaście minut. Policja wciąż wyjaśnia okoliczności wypadku.

Pociąg towarowy potrącił mężczyznę w Żorach

Do wypadku doszło około 2 w nocy w Żorach. Pociąg towarowy relacji Katowice-Wisła, potrącił idącego torowiskiem mężczyznę. Człowiek znajdujący się na torach zmarł na miejscu. Natychmiast wezwano odpowiednie służby i mimo szybkiej interwencji, pociągi zmierzające w kierunku Wisły miały kilkanaście minut opóźnienia. Ruch na trasie szybko przywrócono, jednak policja wciąż wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Zastanawiające jest, dlaczego mężczyzna szedł po torach, co jest przecież niezgodne z prawem. W nocy przejazdy kolejowe i torowiska są jeszcze bardziej niebezpieczne i nie warto skracać sobie drogi w ten sposób. Policjanci ustalają szczegóły zdarzenia i próbują dociec, dlaczego mężczyzna znajdował się na torach.

Coraz więcej wypadków na torach w Polsce

Statystyki bezlitośnie informują o większej ilości wypadków na torach w Polsce. Wagę problemu podnosi fakt, iż w zdecydowanej większości są to wypadki śmiertelne. W 2021 roku na torach kolejowych doszło do ponad 200 wypadków z udziałem pojazdów mechanicznych, czyli aż o 43 wypadki więcej niż w roku poprzednim. Zarejestrowano również 137 wypadków z udziałem osób znajdujących się w miejscach niedozwolonych. Łącznie w 2021 roku na torach zginęło 149 osób, a 44 osoby zostały ranne. Wkrótce przekonamy się, jaki bilans przyniesie rok 2022. Trudna sytuacja gospodarcza może prowadzić do większej ilości prób samobójczych.