Zakończony proces przeciwko sprawczyni nieszczęśliwego zdarzenia drogowego, w którym ucierpiały znane zawodniczki kolarskie

Zakończony proces przeciwko sprawczyni nieszczęśliwego zdarzenia drogowego, w którym ucierpiały znane zawodniczki kolarskie

Po wielu miesiącach oczekiwania, doszło do końca procesu sądowego przeciwko kobiecie, która jest odpowiedzialna za tragiczne zdarzenie drogowe, które miało miejsce w czerwcu 2020 roku w Wilkowicach. Wiadomość ta została podana do publicznej wiadomości przez Katarzynę Konwę i Ritę Malinkiewicz, dwie poszkodowane kolarki, na ich kontach w mediach społecznościowych. Wyrok skazujący wydany w czerwcu tego roku został ostatecznie zatwierdzony.

Konwa i Malinkiewicz doznały poważnych i widocznych obrażeń ciała w wyniku tego zdarzenia. Utalentowane kolarki musiały być reanimowane na miejscu przez strażaków oraz personel medyczny.

Okres po tym nieszczęśliwym incydencie był dla tych dwóch kolarek nie tylko walką o powrót do zdrowia i normalnego życia, ale również o uzyskanie sprawiedliwości. Kobiecie, która była sprawcą tego tragicznego wypadku, wydano wyrok w czerwcu tego roku. Skazano ją na rok więzienia w zawieszeniu na okres próby trzech lat, a także nałożono na nią zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto, sąd orzekł, że musi ona zapłacić odszkodowanie w wysokości 20 000 zł dla każdej z poszkodowanych kolarek.

Informacja o tym, że wyrok stał się prawomocny, pojawiła się niedawno, a Konwa i Malinkiewicz podzieliły się tą nowiną na swoich profilach w mediach społecznościowych.