Skocznia imienia Adama Małysza
Skocznia w Wiśle jest jedna z najbardziej rozpoznawalnych skoczni w Polsce. To tam rozpoczęła się kariera Adama Małysza, która pozwoliła polskim skokom narciarskim rozwinąć skrzydła. Chociaż historia tego sportu jest o wiele dłuższa, to na szeroką skalę w Polsce rozsławił go właśnie ten zawodnik. Jak kiedyś wyglądało to miejsce?
Krótka historia skoczni
Skocznia, którą znamy obecnie, nie była pierwszą, która stała w tym miejscu. Poprzednio znajdowała się tu drewniana skocznia, wielokrotnie modernizowana i rozbudowywana. Decyzję o budowie współczesnego obiektu podęto dopiero w 2003 roku, a po 4 latach oddano go do użytku.
Skocznia od początku była intensywnie eksploatowana. Oficjalne otwarcie było jednocześnie datą pierwszych zawodów, czyli Letnich Mistrzostw Polski. Już rok później odbyły się tu zawody międzynarodowe, a w 21010 roku gościła ona FIS Ski Jumping Grand Prix. W 2013 roku odbył się tu Puchar Świata.
Atrakcja turystyczna
Jako skocznia macierzysta Adama Małysza obiekt co roku przyciąga tłumy turystów, którzy chcą przyjrzeć się jej z bliska. A zdecydowanie jest, na co popatrzeć. Skocznia ma 134 metry wysokości i naprawdę robi wrażenie. Do dyspozycji gości oddano wyciąg krzesełkowy, wieżę widokową, a także zaplecze gastronomiczne.
Czasami można tam zobaczyć treningi polskich skoczków. Belkę widać nawet z okiem znajdującej się tam kawiarni. Dla wielu fanów sportu jest to nie lada wydarzenie i chociaż nie skacze tu już legendarny Adam Małysz, to jest na co popatrzeć. Obecnie polskie skoki narciarskie mają naprawdę niezłą kadrę, która w każdym sezonie daje z siebie wszystko.