Muzeum Adama Małysza i Muzeum Narciarstwa Beskidzkieg

Muzeum Adama Małysza i Muzeum Narciarstwa Beskidzkieg
Adam Małysz jest niewątpliwie największą gwiazdą Wisły i jego osoba przyciąga tu co roku tłumy fanów. W mieście nie może się oczywiście obyć bez muzea poświęconego karierze tego wybitnego skoczka. Co możemy w nim zobaczyć. Sprawdźcie sami.
 

Puchary i pamiątki sportowe w Muzeum Adama Małysza

 
W muzeum znajdują się wszelkie przedmioty związane z karierą naszego wielkiego Adama Małysza. W jego murach są wszelkie puchary i nagrody, które otrzymał on w czasie swojej kariery. Jest tu puchar za Igrzyska Olimpijskie w Salt Lake City oraz za Igrzyska w Vancouver.
 
Muzeum mieści również używany przez zawodnika sprzęt narciarski. Są narty, kombinezony i gogle, zarówno te stare, jak i te najświeższe. Nie brakuje tu również innych pamiątek z rozmaitych wyjazdów.
 
W budynku można również kupić pamiątki i wszelkiej maści gadżety związane ze skoczkiem.
 

Muzeum Narciarstwa Beskidzkiego

 
W Wiśle niedługo ma również powstać Muzeum Narciarstwa Beskidzkiego, które zgromadzi naprawdę sporą kolekcję. Ma się tam znajdować wszystko, co z narciarstwem związane. Będzie tam można prześledzić, jak zmienił się sprzęt narciarski i kombinezony. Zobaczymy też, jak rozwijały się kariery zawodników oraz jaka historie mają polskie skocznie narciarskie. Nie zabraknie pamiątek, medali i innych typowo sportowych przedmiotów.
Planowana jest też strefa, w której będzie można poczuć się jak prawdziwy skoczek narciarski. W budynku będzie strefa z belką startową, do której trzeba będzie się wspiąć. Organizowane będą też rozrywki dla najmłodszych. Będą oni mogli pograć w gry planszowe.
 
Wizyta w tym muzeum ma być niezapomnianym przeżyciem, tak przynajmniej zapowiadają włodarze miasta. Ma być to miejsce, do którego będzie się chciało wracać i będzie atrakcyjne dla wszystkich. Trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że mieszkańcy Wisły będą dumni z nowego obiektu.