Dawid Kubacki wygrał Letnie Grand Prix w Wiśle

Dawid Kubacki wygrał Letnie Grand Prix w Wiśle
Dawid Kubacki tryumfował w Wiśle. Podczas Letniego Grand Prix zdobył pierwsze miejsce. 18 lipca w niedzielę nasz skoczek stanął na podium. Kolejne zawody już 7 sierpnia. Nie przegapcie tego wydarzenia.
 

Wyniki zawodów w Wiśle

 
Dawid Kubacki był w niedzielę niepokonany. Skoczek zdobył 254,6 punktów i zdecydowanie wyprzedził rywali. Drugi był Austriak Jan Hoerl z wynikiem 258 punktów, a trzeci Słoweniec Anze Laniszek z 250,2 punktami.
 
W konkursie brało udział w sumie 7 zawodników z Polski i każdy z nich może czuć się wygranym, ponieważ wszyscy znaleźli się w serii finałowej. Niestety nie mogliśmy w podziwiać Kamila Stocha, który z powodów zdrowotnych nie pojawił się na zawodach.
 

Kiedy kolejne zawody?

 
Ostatnie zawody pierwszego okresu Grand Prix odbędą się we Francji na skoczni w Courchevel. Zaplanowano je na 7 sierpnia.
Drugi okres rozpoczniemy w Kazachstanie 4 września. Kolejne zawody będą w Rosji w Czajkowskim, odbędą się 11-12 września. Następnie przeniesiemy się do Rumunii, gdzie skoczkowie zmierzą się w Rasnov. Tam zawody zaplanowano na 18-19 września. Jeden dzień zmagań (25 września) czeka skoczków w Hinzenbach w Austrii. Całość zakończymy w Niemczech w Kingenthal 2 października.
 
W klasyfikacji generalnej aktualnie jest sporo polaków, a pierwsze miejsce zajmuje Dawid Kubacki. Jakub Wolny jest trzeci, a Stefan Hula zajmuje dwunastą lokatę. Nie najgorzej radzi sobie również Piotr Żyła. Zajmuje 18 miejsce, a zaraz za nim są Maciej Kot oraz Paweł Wąsek. Na dalszych miejscach są Aleksander Zniszczoł (24) oraz Andrzej Stękała (28).
 
To doskonałe wyniki polskich zawodników. Widać dobre przygotowanie oraz niesamowity talent. Życzymy powodzenia całej kadrze i mamy nadzieję, że Polacy dadzą z siebie w tym sezonie wszystko.