Dziś rozpoczynają się XV Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne!

Dziś rozpoczynają się XV Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne!

Sportowcy całego świata zmierzą się w międzynarodowych zawodach zimowych organizowanych w Wiśle. Zawody potrwają od 27 lutego do 3 marca i weźmie w nich udział ponad 500 sportowców z całego świata.

Dzisiaj ceremonia otwarcia Igrzysk

Zmagania sportowe w Wiśle potrwają kilka dni, a na dzisiaj zaplanowano uroczystą ceremonię otwarcia. Uczestnicy o godzinie 18:00 zbiorą się w Amfiteatrze im. Stanisława Hadyny. Imprezę uświetnią przedstawiciele Kancelarii Prezydenta, przedstawiciele Ministerstwa Sportu oraz władze województwa śląskiego. Wśród gości zobaczymy także prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Wydarzenie uzupełnią występy lokalnych zespołów muzycznych.

Dla Wisły jest to pierwsza okazja do organizowania Zimowych Igrzysk, które co 2 lata odbywają się w innym mieście w Polsce. Wydarzenie sportowe jest okazją do promocji miasta, ponieważ oprócz sportowych zmagań imprezę uświetnią wydarzenia kulturalne i wycieczki.

Zakończenie Igrzysk zaplanowano na 2 marca, kiedy po biegach narciarskich nastąpi uroczysta ceremonia zamknięcia. Sportowe konkursy potrwają więc 3 dni, od poniedziałku do środy.

Fascynujące sporty zimowe w Wiśle

Trudno wyobrazić sobie lepsze miasto do promocji sportów zimowych. Wisła ma idealne warunki, a przy okazji jest miejscowością niezwykle ciekawą i atrakcyjną turystycznie. Do miasta przyjedzie blisko 500 sportowców, a wydarzenie ściągnie do Wisły rozmiłowanych w sportach zimowych turystów.

Zawodnicy będą konkurować ze sobą między innymi w takich dyscyplinach, jak slalom, biegi narciarskie, nordic walking, czy snowboard. Z pewnością będzie to fascynujące widowisko!

A jeśli chcesz wiedzieć więcej o nowinkach ze świata sportu, poznać ciekawostki sportowe lub dowiedzieć się praktycznych informacji o sportach zimowych, zajrzyj na stronę: https://www.bezprzerwy.pl/.

Jeden komentarz o “Dziś rozpoczynają się XV Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne!

  1. Gdybym nie trafiła przez przypadek do Wisły (odwiedziłam dawną koleżankę) to nawet nie wiedziałabym, że jest coś takiego jak Igrzyska Polonijne 🙂

Comments are closed.