Szukasz pracy? Dowiedz się, jakich fachowców brakuje na Śląsku!

Szukasz pracy? Dowiedz się, jakich fachowców brakuje na Śląsku!

Obecne czasy nie należą do najłatwiejszych, ale plusem jest duży wybór, jeśli chodzi o pracę. Dzięki temu możemy wybrać takie zatrudnienie, które da nam najwięcej korzyści. Sprawdź, jakich fachowców potrzeba w województwie śląskim.

Pracownicy fizyczni na wagę złota

Województwo śląskie prężnie się rozwija, a co za tym idzie, realizuje mnóstwo inwestycji. W związku z tym na Śląsku poszukuje się głównie betoniarzy, zbrojarzy, cieśli, stolarzy i specjalistów od robót wykończeniowych. Wysoką szansę na zatrudnienie mają również brukarze i dekarze. Warto również zainteresować się ogłoszeniami na magazyniera.

Jeśli jesteś elektrykiem, możesz pomyśleć o znalezieniu korzystnej pracy lub otworzyć własną działalność. Zawsze znajdziesz zlecenia! A jeśli dopiero myślisz o kierunku kształcenia, zdecydowanie warto szkolić się na elektryka lub elektromechanika.

Warto przy tej okazji wspomnieć o warunkach pracy. Branża budowlana słynie z wykorzystywania pracowników, niskich płac i wielogodzinnych zmian. Pamiętajmy, że obecnie to pracownicy mogą dyktować warunki. Nie wahajcie się wymagać od pracodawców godnego traktowania, bo byle jakie zatrudnienie znajdziecie bez trudu. Z kolei pracodawca będzie miał o wiele większy problem w znalezieniu dobrego pracownika.

Wysokiej jakości usługi wciąż w cenie

Na Śląsku brakuje również pracowników z branży usługowej. To szeroka dziedzina, w której znajdziemy między innymi fryzjerów, masażystów, czy fizjoterapeutów.

Osobną kategorię stanowią kierowcy, zarówno komunikacji miejskiej, jak i samochodów ciężarowych. Tutaj również warto upomnieć się o dobre warunki pracy oraz godziwą pensję, ponieważ bywa z tym różnie.

Śląsk poszukuje również lekarzy i pielęgniarek. Może to być wskazówka do wyboru kierunku kształcenia. A skoro o wykształceniu mowa, warto zainteresować się również pedagogiką. Nauczycieli także brakuje.

Największą grupę ogłoszeń o pracę stanowią te poszukujące pracowników fizycznych. To dobra wiadomość zarówno dla osób z wykształceniem, jak i bez. Każda praca jest fantastyczną szansą na zdobycie doświadczenia.

Ciekawe porady na temat pracy znajdziesz na stronie: https://www.szukajpracy.pl/.

Jeden komentarz o “Szukasz pracy? Dowiedz się, jakich fachowców brakuje na Śląsku!

  1. W dalszym ciągu pracownicy fizycznie wolą wyjeżdżać za granicę, ponieważ są tam lepsze pensje.

Comments are closed.