Fundacja Wolne Miejsce szykuje święta dla samotnych

Fundacja Wolne Miejsce szykuje święta dla samotnych

W jutrzejszą niedzielę Polacy zasiądą do uroczystego śniadania wraz z bliskimi. Wielkanoc jest radosna i stanowi znakomitą okazję do spotkań z rodziną. Niestety, nie wszyscy mają swoich bliskich i to właśnie do takich osób kierowana jest pomoc Fundacji Wolne Miejsce. W Katowicach osoby samotne otrzymają specjalnie przygotowane paczki świąteczne.

Niosą ludziom radość i wsparcie

W Katowicach Fundacja Wolne Miejsce działa od wielu lat. Wspólnie z władzami miasta oraz Górnośląsko0Zagłębiowską Metropolią każdego roku organizują paczki żywnościowe dla osób potrzebujących i samotnych. W wielkanocnej paczce znajdują się tradycyjne, świąteczne potrawy zapakowane w taki sposób, by się nie zepsuły. Do pakunków dołączono również świąteczne życzenia oraz drobne prezenty, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzach obdarowanych osób.

Paczki świąteczne będą rozwozić wolontariusze. Akcję rozpoczęto już dzisiaj, a ostatnie pakunki wyruszą w drogę jutro rano. Dzięki temu każdy będzie mógł usiąść do uroczystego śniadania, nawet jeśli przechodzi w życiu wyjątkowo trudny czas.

W tym roku świętujemy z Ukraińcami

Wolontariusze nie zapomnieli również o Ukraińcach, których w województwie śląskim jest obecnie ponad 90 tysięcy. Ukraińcy wyznają głównie wiarę prawosławną, dlatego paczki dla nich wyruszą w drogę tydzień po katolickim święcie. W ten sposób Fundacja Wolne Miejsce i współpracujący z nią wolontariusze chcą podzielić się nadzieją i radością z osobami, które w ostatnim czasie wiele straciły.

Prezydent Katowic zwrócił uwagę, że to już trzecia Wielkanoc, która odbywa się w wyjątkowo trudnych czasach. Podkreślił również znaczenie pomocy osobom znajdującym się dookoła nas.

Dzięki dobroci możemy kreować lepszy świat, na przekór złu. Każda religia sprowadza się do jednego: miłości, którą należy się dzielić ze wszystkimi. Niektórzy próbują tę prawdę podważać i zmieniać, jednak prawdziwe dobro jest niezniszczalne. To właśnie udowadnia historia zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Może Cię zainteresować: https://www.kulinarna.pl/najsmaczniejsze-potrawy-na-wielkanoc/.