Interwencja cieszyńskich policjantów i anonimowego obywatela przeciwko złodziejowi okularów wartych 2600 złotych

Interwencja cieszyńskich policjantów i anonimowego obywatela przeciwko złodziejowi okularów wartych 2600 złotych

Jedna z najnowszych historii o niezwykłej interwencji dotyczy policjantów z Cieszyna, którzy podczas odpoczynku poza służbą udaremnili kradzież okularów o wartości ponad 2600 złotych. W wydarzeniu tym uczestniczył również tajemniczy obywatel, który zniknął zaraz po zakończeniu akcji. 19-letni sprawca, obywatel Czech, już usłyszał zarzuty.

Aspirant Kamil Przewieźlik oraz nadkomisarz Agnieszka Botorek z Komendy Miejskiej w Cieszynie są przykładem, że prawdziwi policjanci są zawsze gotowi do działania. Obydwoje spędzali wolny czas na zakupach w centrum Cieszyna, choć w różnych lokalizacjach. Okazało się jednak, że obydwoje znajdowali się we właściwym miejscu i czasie.

Nadkomisarz Agnieszka Botorek podczas przechadzki zauważyła mężczyznę, który biegł, ścigany przez kobietę wołającą o pomoc. Natychmiast ruszyła w pościg. Od tego momentu można mówić o zintegrowanych działaniach, ponieważ szczegółowy obraz sytuacji miał także kierowca przejeżdżającego w pobliżu samochodu. Ten, widząc co się dzieje, szybko wyprzedził uciekiniera i blokując mu drogę, pomógł go zatrzymać. Wspólnie z policjantką udaremnił dalsze próby ucieczki złodzieja.

W międzyczasie dołączył do nich aspirant Kamil Przewieźlik, który przypadkiem przechodził obok miejsca zdarzenia. Zauważywszy swoją koleżankę po fachu, natychmiast przyszedł jej z pomocą – relacjonuje podkomisarz Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Cieszynie.

Sytuacja skończyła się szczęśliwie – anonimowy obywatel, który znacznie przyczynił się do zatrzymania 19-letniego przestępcy, odjechał zaraz po zakończeniu akcji. Okulary zostały odzyskane i zwrócone prawowitemu właścicielowi.