Spotkanie przewodniczących sejmików województw RP w malowniczej Wiśle

Spotkanie przewodniczących sejmików województw RP w malowniczej Wiśle

W ostatnim czasie, malownicza Wisła stała się miejscem spotkania Konwentu Przewodniczących Sejmików Województw RP. Wydarzenie zgromadziło przewodniczących i ich zastępców reprezentujących sejmiki z każdego zakątka Polski. Mirosław Mazur, pełniący funkcję przewodniczącego sejmiku, reprezentował Województwo Śląskie. Na spotkaniu obecny był również Tomasz Bujok, burmistrz Wisły, który serdecznie powitał wszystkich gości i wyraził swoje podziękowania za wybór jego miasta jako miejsca organizacji tak prestiżowego wydarzenia.

Trzydniowe obrady były doskonałą okazją do zaprezentowania uroków i atrakcji turystycznych Wisły. Tadeusz Papierzyński, stojący na czele Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu, podczas swego krótkiego wystąpienia opisał naturalne walory regionu, najważniejsze punkty turystyczne oraz najbardziej znaczące wydarzenia, które mają miejsce w Wiśle.

Uczestnicy konwentu mieli także niepowtarzalną szansę na bezpośrednie doświadczenie atmosfery autentycznej góralskiej zabawy. Mogli m.in. popróbować jazdy kuligiem doliną Białej Wisełki, odwiedzić Zameczek Prezydenta RP położony na Zadnim Groniu oraz zanurzyć się w tajemniczy świat Juliana Ochorowicza w Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka”.