Nowe połączenie komunikacyjne łączące Cieszyn, Ustroń, Wisłę i Szczyrk

Nowe połączenie komunikacyjne łączące Cieszyn, Ustroń, Wisłę i Szczyrk

W najbliższym dwutygodniowym okresie, mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego połączenia komunikacyjnego pomiędzy Cieszynem, Ustroniem, Wisłą a Szczyrkiem. Przewozy pasażerskie na tej trasie będzie realizować prywatny przewoźnik.

Antoni Byrdy, burmistrz miasta Szczyrk, podkreślił że głównym celem jest stworzenie efektywnego połączenia komunikacyjnego pomiędzy Szczyrkiem a regionem Śląska Cieszyńskiego. Trasa będzie obsługiwana przez trzy kursy dziennie. Byrdy wyjaśnił, że istnieje duże zapotrzebowanie na takie połączenie, szczególnie wśród tych, którzy chcieliby podróżować do Czeskiego Cieszyna. Teraz będą mieli taką możliwość – mogą udać się tam rano i powrócić w godzinach popołudniowych.

To również korzystna propozycja dla mieszkańców Ustronia, Cieszyna i Wisły planujących wizytę w Szczyrku. Burmistrz Szczyrku zaznaczył, że wprowadzenie tego rozwiązania to rezultat strategii otwarcia miasta na różnorodne trasy komunikacyjne, zapoczątkowanej poprzez uruchomienie centrum przesiadkowego „Skalite” w ubiegłym roku. Podkreślił jednak, że to dopiero początek, a kolejnym krokiem będą negocjacje dotyczące uruchomienia połączeń z Żywiecczyzną.

Obecnie Szczyrk jest już dobrze skomunikowany z Bielskiem-Białą dzięki Komunikacji Beskidzkiej. Niemniej jednak, podróż do Bielska-Białej i konieczność przesiadki na autobus jadący w stronę Śląska Cieszyńskiego była zbyt czasochłonna dla pasażerów. Nowe połączenie powinno tę sytuację zmienić.