Tragiczne wydarzenie na obrzeżach Wisły: nieudana akcja ratunkowa po wypadku quada

Tragiczne wydarzenie na obrzeżach Wisły: nieudana akcja ratunkowa po wypadku quada

Na terenach zielonych w pobliżu Wisły (województwo śląskie) doszło do dramatycznego zdarzenia, podczas którego strażacy oraz zespół medyczny pogotowia ratunkowego angażowali się w desperacką akcję ratunkową. Wszystko to działo się w wyniku wypadku, który spotkał starszego człowieka jadącego quadem. Pomimo wszelkich starań, niewiele można było zrobić aby uratować życie poszkodowanego.

Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce podczas środowego popołudnia. Z relacji świadków wynika, że 70-letni mężczyzna był na swoim quadzie w lesie, gdzie poszukiwał drzewa.

Quad jest częstym środkiem transportu na górzystych obszarach ze względu na jego zdolność do pokonywania miejsc trudno dostępnych dla tradycyjnych pojazdów. Mimo to, jakikolwiek moment nieuwagi może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Dokładnie taka sytuacja miała miejsce tym razem. Mężczyzna przewrócił się na quadzie na małym wzgórzu przy ulicy Kadłubowej, a pojazd prawdopodobnie go przygniótł. Nie jest pewne, czy mężczyzna, który wybrał się do lasu po drewno, był w kasku w momencie wypadku.

Świadkowie natychmiast wezwali pomoc. Pierwszymi, którzy dotarli na miejsce byli ochotniczy strażacy z regionu, policjanci oraz ekipa pogotowia ratunkowego. Wkrótce potem okazało się, że starszy mężczyzna odniósł poważne obrażenia. Z tego powodu podjęto decyzję o wezwaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Lądowanie śmigłowca było trudnym zadaniem ze względu na pagórkowaty teren, jednak pilot zdołał wylądować dzięki wsparciu strażaków ochotników. Niestety mimo podjętych działań, 70-letni mężczyzna nie przeżył swoich poważnych obrażeń.