Gwałtowne manifestacje rolników powodują znaczące opóźnienia na drogach

Gwałtowne manifestacje rolników powodują znaczące opóźnienia na drogach

Obecnie dochodzi do intensywnych protestów ze strony rolników, które przyczyniają się do istotnych komplikacji na trasach drogowych. Rolnicy zdecydowali się na blokadę drogi krajowej DK81, zwanej powszechnie „wiślanką”. Zaczęło się to około godziny 11:15 i od tego momentu ruch drogowy jest tam sparaliżowany. Nie ma obecnie żadnych oznak, że sytuacja ulegnie poprawie w najbliższym czasie. Tym samym, kierowcy muszą przygotować się na oczekiwanie lub poszukać alternatywnej trasy pomijającej „wiślankę”.

Mimo upływu czasu, o godzinie 14:00 korki nie zostały rozwiązane. Konwój protestujących rozszerzył się na całej trasie, dodatkowo utrudniając ruch innym pojazdom. Wielu z rolników znajduje się już w Bąkowie i zamierza skierować się w stronę Pawłowic. Proces organizacji konwoju jest nadal w toku, a służby publiczne udzielają pomocy w tym procesie. Niemniej jednak, przemieszczanie się po trasie DK81 będzie nadal stanowiło duże wyzwanie. Policja monitoruje całą sytuację i zaleca korzystanie z objazdów.

Według informacji przekazanych przez policjantów z Cieszyna, kolumna protestujących opuściła teren powiatu cieszyńskiego co oznacza koniec utrudnień na drogach w tym regionie. Kolumny mają teraz przejechać przez powiat pszczyński, ale protest ma się tam niebawem zakończyć. Na szczęście, demonstracje rolników przebiegły bez incydentów – dzięki wsparciu funkcjonariuszy z Cieszyna, nie doszło do żadnych wypadków z udziałem maszyn rolniczych.

„Protest rolników właśnie opuścił nasz powiat. Policja zapewniła bezpieczeństwo dla około 300 ciągników rolniczych, które przechodziły przez nasz rejon. Mundurowi z Cieszyna dwukrotnie podjęli decyzję o zatrzymaniu kolumny i zwężeniu peletonu w celu zmniejszenia utrudnień na drodze. W trakcie przejazdu, policja z Cieszyna nie odnotowała żadnych dodatkowych incydentów” – poinformowała sierżant sztabowy Angelika Chałupka z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.