Zapowiedź zmian komunikacyjnych w Cieszynie związanych z organizacją "Święta Trzech Braci"

Zapowiedź zmian komunikacyjnych w Cieszynie związanych z organizacją "Święta Trzech Braci"

Centrum Kultury i Sztuki „Dom Narodowy” jako organizator wydarzenia o nazwie „Święto Trzech Braci”, informuje o planowanych zmianach w organizacji ruchu drogowego na terenie centrum Cieszyna. Utrudnienia w ruchu przewidziane są na okres od 13 do 17 czerwca.

Przekształcenia komunikacyjne rozpoczną się nocą z 12 na 13 czerwca, gdzie od godziny północy Stary Targ zostanie zamknięty dla ruchu samochodowego. Regulamin będzie obejmował całkowity zakaz parkowania oraz poruszania się pojazdami aż do momentu zakończenia festynu i uporządkowania obszaru 17 czerwca.

Następnie, w dniach 14 i 15 czerwca, w godzinach od 15:00 do końca dnia, nastąpi wyłączenie ruchu na ulicach: Matejki, Rynku oraz części ulicy Menniczej (od Rynku do Olszaka). Przemieszczanie się pojazdów zostanie ograniczone tylko dla mieszkańców i dostawców. Organizujący wydarzenie apelują o unikanie parkowania wzdłuż ulicy Matejki.

Objazd do ulicy Menniczej zostanie zorganizowany przez ulice: Kochanowskiego, Limanowskiego, Ratuszową, plac Dominikański oraz Olszaka. W dniu 14 czerwca, na czas trwania przemarszu korowodu (od 16:30 do 17:00), nastąpi całkowite zamknięcie ulic: Mennicza, Głęboka oraz części ulicy Zamkowej aż do Mostu Przyjaźni.

Warto dodać, że w dniach od 14 do 16 czerwca, w godzinach od 10:00 do 22:00, zostanie udostępniony parking na obszarze Miejskiego Zarządu Dróg w Cieszynie przy ulicy Liburnia 4.