Szybka akcja dzielnicowych z Wisły: skradziony sprzęt odzyskany, sprawca zatrzymany

Szybka akcja dzielnicowych z Wisły: skradziony sprzęt odzyskany, sprawca zatrzymany

Zaledwie pół godziny – to czas, który poświęcili dzielnicowi z Wisły na zatrzymanie sprawcy przestępstwa i odzyskanie skradzionych przedmiotów. Prezentowany zarzut nie był jedyny, 19-latek musiał stawić czoła aż sześciu oskarżeniom.

Ósmego czerwca dyżurny policji w Wiśle otrzymał zgłoszenie o kradzieży dwóch telefonów komórkowych oraz dwóch par słuchawek z osobistej posesji. Informację tą przekazała mieszkanka powiatu gliwickiego, która spędzała swój wolny czas z przyjaciółmi w wynajętym obiekcie w Wiśle. Około trzeciej nad ranem na terenie posesji pojawił się im nieznany młody człowiek, który stwierdził, że potrzebuje gotówki. Po krótkim czasie opuścił miejsce.

Dzień później, tuż przed godziną 11, ofiary zdali sobie sprawę, że ich telefony komórkowe i dwa zestawy słuchawek zniknęły. Natychmiast skontaktowali się z miejscowymi funkcjonariuszami. Dyżurny na miejsce wysłał patrol składający się z dwóch dzielnicowych – aspiranta Bogusława Burego oraz młodszego aspiranta Tomasza Karwackiego, którzy najlepiej znali lokalny teren. W miejscu zdarzenia funkcjonariusze zebrali wszelkie informacje dotyczące przestępstwa – mówi Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Choć posesja nie była objęta monitoringiem, a policjanci musieli polegać na opisie podejrzanego podanym przez pokrzywdzonych, skradzione telefony posiadały włączoną funkcję lokalizacji. Dzięki temu udało się podać przybliżone miejsce położenia skradzionego sprzętu. Informacje od poszkodowanych, a także te uzyskane na podstawie codziennych kontaktów z mieszkańcami, pozwoliły dzielnicowym szybko ustalić tożsamość przestępcy oraz miejsce, w którym mógł się ukrywać. Dzięki zdobytej w trakcie służby wiedzy i doświadczeniu, udało im się namierzyć podejrzanego 19-latka, który schował się w piwnicy jednej z posesji w Wiśle. Chociaż młody mężczyzna zaprzeczał swojemu udziałowi w kradzieży, przeszukanie miejsca szybko dowiodło jego winy. Dzielnicowi odzyskali skradzione przedmioty i zatrzymali podejrzanego.