„Pociąg bez barier” Kolei Śląskich ponownie na trasie: podróż dla dzieci z niepełnosprawnościami

„Pociąg bez barier” Kolei Śląskich ponownie na trasie: podróż dla dzieci z niepełnosprawnościami

Nieodłączny element województwa śląskiego, czyli „Pociąg bez barier” wyjedzie na tory i to już dzisiaj, 8 czerwca. Tym razem pociąg, który co roku zapewnia niezapomniane przeżycia, pokona odległość między Gliwicami a Ustroniem. Na pokład zabierze dzieci z niepełnosprawnościami z rozmaitych placówek, które funkcjonują na terenie województwa śląskiego.

Edition tegorocznego „Pociągu bez Barier” będzie mieć na swoim pokładzie 140 pasażerów. Wraz z nimi podróżować będą opiekunowie z różnych szkół, stowarzyszeń i ośrodków dla osób z niepełnosprawnościami, które są rozmieszczone na terenie takich miast jak Bytom, Katowice, Ruda Śląska, Zabrze, Siemianowice Śląskie, Pszczyna i Racibórz. Start pociągu zaplanowany jest na 8 czerwca w Gliwicach o 9:37, natomiast docelowo dotrze on do stacji Ustroń Zdrój o godzinie 11:54.

Pociąg zmierza do Ustronia, gdzie odbędzie się koncert pod nazwą „Dzieci Dzieciom – Dzieci Rodzicom”. Właśnie dzisiaj w ustrońskim amfiteatrze wystąpią zespoły złożone z dzieci posiadających różne niepełnosprawności. Dla Kolei Śląskich „Pociąg bez Barier” to już tradycja będąca elementem misji promowania bezpiecznych i komfortowych podróży koleją.

Podróżowanie pociągami Kolei Śląskich stało się możliwe dla osób o szczególnych potrzebach dzięki podnoszeniu jakości usług oraz modernizacji taboru regionalnego przewoźnika.