Podróż z Kolejami Śląskimi podczas długiego weekendu 29 maja – 2 czerwca: specjalne pociągi i oferty dla grup

Podróż z Kolejami Śląskimi podczas długiego weekendu 29 maja – 2 czerwca: specjalne pociągi i oferty dla grup

Na okres nadchodzącego długiego weekendu, od 29 maja do 2 czerwca, Koleje Śląskie proponują swoim pasażerom atrakcyjną ofertę „W grupie raźniej” oraz uruchamiają dodatkowe pociągi. Oferta „W grupie raźniej” skierowana jest do osób, które cenią sobie podróże w towarzystwie. W ramach tej propozycji jedna osoba może nabyć bilet o wartości 100 złotych, który jest ważny przez cały dzień. Następnie, ta osoba ma możliwość zabrania ze sobą trzech innych osób na wspólną podróż regionalnymi trasami obsługiwanymi przez Koleje Śląskie. Jedynym wyłączeniem jest odcinek Chałupki – Bohumin.

Jak informuje rzecznik prasowy Kolei Śląskich, Bartłomiej Wnuk, bilety w ramach tej oferty można nabywać w przedsprzedaży, co gorąco zachęcają do zrobienia.

Poza tym, w związku z długim weekendem, regionalny przewoźnik wprowadził na swoje tory dodatkowe pociągi, zwane „bisy”. Dodatkowe składy pociągów kursują z Katowic do Wisły oraz z Rybnika do Wisły. Początek ich kursowania to 27 kwietnia, a planowane zakończenie – 1 września. Należy jednak pamiętać, że liczba tych dodatkowych pociągów jest ograniczona ze względu na jednotorowy ruch dwukierunkowy na odcinku od Kobióra do Czechowic-Dziedzic.

W odpowiedzi na duże zainteresowanie pasażerów, uruchomiono również specjalny pociąg „bisowy” dla pasażerów pociągu numer 94607 (odjazd z Katowic o godzinie 9:58) w dniach 1, 3 i 5 maja. Dzięki temu, osoby, które nie mogły skorzystać z pierwszego pociągu z powodu dużej frekwencji, miały dodatkową możliwość podróży. Dodatkowy skład został także wprowadzony na trasie powrotnej z Wisły do Katowic po godzinie 16.