48-latek ze Skoczowa z 4 promilami alkoholu zatrzymany w Ustroniu

48-latek ze Skoczowa z 4 promilami alkoholu zatrzymany w Ustroniu

W minionym tygodniu, nietrzeźwy kierowca pochodzący ze Skoczowa został złapany na gorącym uczynku w Ustroniu. Mężczyzna, który miał w swoim organizmie aż 4 promile alkoholu, został zatrzymany dzięki czujności przechodnia.

Ustrońscy policjanci otrzymali zgłoszenie pewnego czwartkowego popołudnia dotyczące kierowcy opla, którego niepewny sposób prowadzenia pojazdu sugerował, że może być on pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze niezwłocznie ruszyli pod podany adres na ulicy Mickiewicza w Ustroniu. Tam, kierujący oplem zderzył się ze znakiem drogowym i zatrzymał swój samochód. Swoją interwencję zawdzięczają świadkowi, który zauważył całe zajście i prędko powiadomił policję.

Nietrzeźwy kierowca próbował uciekać ukrywając się w pobliskim budynku, lecz został tam zatrzymany przez szybko reagujących funkcjonariuszy. Podkomisarz Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej Komendy Powiatowej Policji, potwierdził, że to właśnie dzięki zgłoszeniu świadka, który na bieżąco informował o lokalizacji nietrzeźwego kierowcy, policjanci mogli w porę zareagować i szybko zakończyć interwencję.