Ocena straszliwych skutków nawałnicy w Wiśle i przedwczesne zamknięcie basenów miejskich

Ocena straszliwych skutków nawałnicy w Wiśle i przedwczesne zamknięcie basenów miejskich

W malowniczej miejscowości Wisła, trwa proces oceny szkód oraz naprawy zniszczeń po niedawnej potężnej nawałnicy, która przeszła przez ten obszar w sobotę. Burmistrz Wisły, Tomasz Bujok, ogłosił 28 sierpnia, że z powodu znacznych strat spowodowanych przez ulewę, muszą oni przedwcześnie zakończyć sezon letni na publicznych basenach miejskich. Szacunki dotyczące pełnej wartości strat, które prawdopodobnie wynoszą miliony złotych, zostaną ukończone i ogłoszone w ciągu kilku najbliższych dni.

Burmistrz Bujok podzielił się tą niepokojącą informacją ze swoimi mieszkańcami oraz gośćmi odwiedzającymi Wisłę poprzez media społecznościowe. Powiedział: „Z powodu nawałnicy, która nawiedziła nasze miasto ostatniej soboty, jesteśmy zmuszeni do wcześniejszego zakończenia sezonu letniego w naszych basenach miejskich”.

Podczas tej rozmowy Bujok dodał, że rzeczoznawca dokona szczegółowej oceny strat w nadchodzących dniach. Jednak już teraz jest jasne, że ich wartość jest znaczna. „Najbardziej ucierpiało serce naszych basenów – maszynownia. Mieściły się tam wszelkie urządzenia elektryczne niezbędne do funkcjonowania basenów. Ponadto uszkodzeniu uległy także pomieszczenia gospodarcze, punkt medyczny, plaża i korty”, poinformował burmistrz Wisły.