Śląskie zagrożone powodzią? Przekroczone stany alarmowe rzek

Śląskie zagrożone powodzią? Przekroczone stany alarmowe rzek

Intensywne opady deszczu i topniejący śnieg doprowadziły do wezbrania wody w rzekach województwa śląskiego. Sytuacja jest trudna zwłaszcza na południu regionu. Wydano ostrzeżenie, które będzie obowiązywać do poniedziałku do godziny 10:00. W tym czasie możliwe wezbrania wód w rzekach.

Wiosna w województwie śląskim?

Zmiana pogody w województwie śląskim przyniosła ryzyko podtopień. Rzeki w południowym rejonie województwa przekroczyły stany alarmowe. Sytuacja jest trudna do tego stopnia, że zdecydowano się na wydanie ostrzeżenia. Poziom wód w rzekach może się podnieść ze względu na nieustające opady deszczu i topniejący śnieg. Szczególna sytuacja jest w zlewniach Małej Wisły, Przemszy i Soły. Prawdopodobieństwo przekroczenia stanów ostrzegawczych wynosi aż 90%. Obecnie poziom wód przekroczył stany ostrzegawcze o około 10 cm. Poważniej jest w Pewli Małej, gdzie rzeka przekroczyła stan ostrzegawczy aż o 53 cm.

Z powodu trudnych warunków na drogach, spowodowanych opadami deszczu, należy zachować szczególną ostrożność podczas jazdy.