Spędź jesień w Wiśle!

Spędź jesień w Wiśle!

Lata powoli się kończy. Dzisiaj dzieci wróciły do szkół, a na szlakach górskich zrobiło się nieco luźniej. To doskonały czas, aby wybrać się do pięknej Wisły i skorzystać z uroków, jakie oferują tutejsze góry. Wiele osób, które odwiedziły miasto w tym okresie, nie chce już odwiedzać go latem. Góry jesienią mają swój unikalny urok i klimat.

Cisza i spokój

Osoby podróżujące i spędzające urlop poza sezonem chwalą sobie ciszę i spokój, jakie panują wtedy na szlakach. Jeżeli chcesz odpocząć i się zrelaksować to jest idealny okres na wycieczkę. Nie ma już wtedy tyle turystów, a zwłaszcza dzieci, które niestety potrafią być głośne, a pogoda nadal dopisuje.

Jest to też idealny czas dla osób, które nie lubią upałów. Co prawda w górach pogoda potrafi się zmieniać błyskawicznie, jednak dla wrażliwców najlepiej jest zwiedzać pasma właśnie jesienią.

Weekend ze zniżkami i tańsze hotele

Nikomu chyba nie trzeba mówić, że ceny w miejscowościach turystycznych poza sezonem lecą w dół. Ceny hoteli i miejsc noclegowych potrafią być nawet o połowę tańsze. Dużo taniej jest też w restauracjach i popularnych miejscach. Dodatkowo od 6 do 8 września w Wiśle organizowana jest akcja „za pół ceny”, podczas której można zjeść w popularnych restauracja naprawdę dużo taniej.

To także idealny czas na kupno pamiątek i innych przedmiotów. Liczni sprzedawcy pozbywają się wtedy rzeczy i można je kupić w naprawdę atrakcyjnych cenach.

Początek sezonu dla skoczków narciarskich

Jesień to także dobry czas dla amatorów sportu. To właśnie w tym okresie rozpoczyna się sezon skoków narciarskich, z których słynie miasto Wisła. Załapiemy się na zawody amatorów oraz profesjonalistów, nie zabraknie też zawodów pod patronatem sławnego Adama Małysza.

Przy okazji można również odwiedzić muzea skoków narciarskich oraz muzea regionalne. W jesiennej porze można natrafić na spore upusty cenowe w tych miejscach. Cały urlop wyjdzie więc nas stosunkowo niewiele. Wakacje jesienią to naprawdę doskonały pomysł.