Marszałkowski Budżet Obywatelski. Głosowanie w Wiśle

Marszałkowski Budżet Obywatelski. Głosowanie w Wiśle

Od dzisiaj można głosować na projekty zgłoszone w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Zbieranie głosów potrwa do 19 września. W tym roku całość odbywa się elektronicznie. Jakie projekty zostały zgłoszone w tym roku?

Głosowanie potrwa do 19 września

Rozpoczęte właśnie głosowanie potrwa do 19 września. Głosy można oddawać elektronicznie za pośrednictwem strony internetowej ebo.slaskie.pl. Głos może oddać każdy mieszkaniec województwa. Wystarczy być zameldowanym na jego terenie lub płacić podatki w jednej z podległych miejscowości.
Władze Wisły zachęcają do głosowania na projekt „Modernizacja i poprawa bezpieczeństwa na górskich szlakach turystycznych”, który w dużej mierze ma być realizowany w obrębie miasta. Obejmuje on odświeżenie i postawienie nowych znaków turystycznych, zapewnienie odpowiedniej infrastruktury na szlakach oraz poprawę bezpieczeństwa turystów. Jego wartość to 326 060,00 złotych.
Jak głosować?

Głosowanie odbywa się poprzez przydzielenie punktów danemu projektowi. Możemy wybrać maksymalnie 3 z dwóch rodzajów, każdemu z nich przydzielamy punkty (od 1 do 3). Łącznie możemy więc wybrać 6 projektów i uszeregować je od najważniejszego do najmniej według nas ważnego.

Kiedy już zdecydujemy jaką inwestycję chcemy poprzeć, musimy wpisać swoje dane osobowe. Niezbędny będzie numer telefony, na który zostanie wysłany SMS weryfikacyjny. Po wypełnieniu formularza klikamy wyślij i potwierdzamy wybór kodem z wiadomości.

Jeżeli strona nie działa lub nie wiesz jak zagłosować, możesz skontaktować się z obsługą techniczną. Kontakt można nawiązać za pomocą adresu e-mail: [email protected].
Serdecznie zachęcamy do głosowania. Pamiętajmy, że każdy głos jest ważny i może przyczynić się do rozwoju naszego regionu. Nasze głosy to sygnał dla władzy, jakie projekty są najbardziej pożądane, a jakie można zostawić na późniejszy czas. Uczestnictwo w głosowaniu to również wyraz naszej obywatelskiej postawy i dbałości o nasza małą ojczyznę.