Startują Cieszynalia: tygodniowe święto studentów w Cieszynie

Startują Cieszynalia: tygodniowe święto studentów w Cieszynie

Cieszynalia, wielkie studenckie święto w Cieszynie, rozpoczyna swoje obchody już w najbliższy wtorek (04.06.). Program tego pełnego atrakcji wydarzenia obejmuje zarówno bitwę akademików, jak i przegląd muzyczny wykonawców studenckich. Zgromadzeni studenci będą mogli cieszyć się tymi wyjątkowymi uroczystościami przez cały tydzień.

Jednym z głównych punktów programu jest pochód studencki, który odbędzie się w środę (05.06.) po południu, przemierzając ulice Cieszyna. Zaplanowany marsz ma swój początek pod Domem Narodowym, skąd uczestnicy wyruszą o 16.30. Kierunek ich wyprawy to malownicze Wzgórze Zamkowe – miejsce, które stanowić będzie centrum wydarzeń następnych dni.

Przyznane zostaną także nagrody „Studentuś” i „Oskaruś”, które poprzedzą wspomniany pochód. Na Wzgórzu Zamkowym studenci zaplanowali pozostać aż do czwartku (06.06.), gdzie będą mogli uczestniczyć w kolejnych atrakcjach. Na miejscu odbędą się między innymi koncerty, targi kół naukowych, a także wspólne ćwiczenia gimnastyczne i pokaz taneczny.