Wisła Kraków dąży do zasilenia swojej kadry hiszpańskim piłkarzem, Cedric Teguia

Wisła Kraków dąży do zasilenia swojej kadry hiszpańskim piłkarzem, Cedric Teguia

W obecnej fazie letniego transferu, Wisła Kraków ma w swoich planach przebudowę drużyny, na której czele stoją przede wszystkim polscy piłkarze. Jednakże, nie należy myśleć, że klub nie jest zainteresowany nabytkiem zawodników spoza naszego kraju. W rzeczywistości, „Biała Gwiazda” czyni starania, aby dołączyć do swojego składu hiszpańskiego gracza o kameruńskich korzeniach – Cedric Teguia.

Teguia, urodzony w Kamerunie, jest 22-letnim zawodnikiem, który swoją karierę piłkarską związał z Hiszpanią. Swoje pierwsze kroki na boisku stawiał w młodzieżowych zespołach Atletico Madryt. Później jego kariera została poszerzona o kolejne kluby, do których został tymczasowo przeniesiony na podstawie umowy wypożyczenia. Były to takie drużyny jak: Real Oviedo, Albacete, Cordoba CF oraz Intercity. Ostatecznie, Teguia przeniósł się na stałe do AD Ceuta, gdzie spędził ostatni sezon na trzecim poziomie rozgrywek. Swój udział miał w 35 spotkaniach, w których zdobył osiem goli i trzy asysty, co przyczyniło się do awansu drużyny do baraży. Niestety, tu AD Ceuta nie dała rady Gimnastic de Tarragona.

Nie jest tajemnicą, że Wisła Kraków jest zainteresowana pozyskaniem Cedric Teguia i to na zasadzie wolnego transferu, ponieważ jego kontrakt z hiszpańskim klubem jest już nieaktualny. Chociaż początkowo wydawało się, że negocjacje przebiegają pomyślnie, to ostatnio obie strony zdają się oddalić od finalizacji umowy. Mimo to, Wisła Kraków wciąż dąży do tego, aby Teguia został jej zawodnikiem. Trzeba więc cierpliwie czekać na dalszy rozwój sytuacji.