Wisła rozpoczyna sezon narciarski z doskonałymi warunkami do jazdy na nartach i biegówkach

Wisła rozpoczyna sezon narciarski z doskonałymi warunkami do jazdy na nartach i biegówkach

Jutro (7.12.) ośrodek Skolnity w Wiśle powita pierwszych miłośników zimowych sportów. Natomiast w piątek (8.12.) do grona działających stacji narciarskich dołączą Nowa Osada oraz Stacja Narciarska Stok, które chętnie przyjmą swoich pierwszych narciarzy sezonu. Od soboty (9.12.), fani białego szaleństwa będą mogli skorzystać także z oferty ośrodków Cieńków, Klepki, Soszów i Stożek.

Nie bez znaczenia jest fakt, że od końca listopada na terenie Wisły można już korzystać z ośrodka Siglany, który codziennie gwarantuje świetne warunki do jazdy na nartach. Do tego od jutra (7.12.) zaprasza Skolnity, w piątek (8.12.) pierwsi narciarze będą mogli poszusować na Nowej Osadzie i Stacji Narciarskiej Stok, a w sobotę (9.12.) sezon rozpoczynają ośrodki Cieńków, Klepki, Soszów i Stożek.

W Wiśle nie zabraknie także atrakcji dla entuzjastów biegówek. Ścieżki na Kubalonce są już odpowiednio przygotowane, a dodatkowo miłośnicy biegania na nartach mogą skorzystać z 900-metrowej pętli na Jonidle. Tam też utworzony jest tor do biegania stylem klasycznym. Na biegówkach można także przemierzać stokówkę prowadzącą od Przełęczy Salmopolskiej w stronę Przysłopiu pod Baranią Górą oraz grzbiet Cieńkowa.