Intensywny czas pracy dla ratowników górskich Beskidzkiego GOPR: Efektem 9 interwencji i ratowanie 11 osób

Intensywny czas pracy dla ratowników górskich Beskidzkiego GOPR: Efektem 9 interwencji i ratowanie 11 osób

Bez wątpienia, ostatnie dni były intensywne dla ratowników górskich zespołu Beskidzkiego Grupy Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (GOPR). Musieli oni interweniować w różnych sytuacjach, udzielając pomocy łącznie 11 osobom. Jednym z najpoważniejszych incydentów, z którymi musieli się zmierzyć, był wypadek quada na Kamiennym w Wiśle. Kierowca pojazdu, po jego wywróceniu, znalazł się w krytycznym stanie.

Z raportu Beskidzkiego GOPR wynika, że ratownicy mieli pełne ręce roboty w ostatnich dniach. Musieli bowiem przeprowadzić aż 9 interwencji, podczas których ratowali życie i zdrowie jedenastu poszkodowanym osobom.

Najwięcej problemów sprawiają turystom, którzy decydują się na górskie wyprawy, błądzenie i brak odpowiedniego przygotowania do tak skomplikowanej formy aktywności jaką jest turystyka górska. Z informacji udzielonych przez członków zespołu wynika, że to właśnie te dwa czynniki były powodem większości z 6 akcji ratunkowych, które przeprowadzili na terenie Babiej Góry i Pilska.

Wśród tych interwencji zasługuje na uwagę szczególnie dramatyczne zdarzenie, które miało miejsce w sobotnie popołudnie (02.12.2023). Na Kamiennym w Wiśle doszło do poważnego wypadku, w którym quad z jego kierowcą przewrócił się.