Wypadek na skrzyżowaniu ul. Dominikańskiej i DW941

Wypadek na skrzyżowaniu ul. Dominikańskiej i DW941

Na dobrze znanej z niekorzystnej opinii ulicy Dominikańskiej i drogi wojewódzkiej numer 941 doszło do incydentu drogowego. Szczególności tej sytuacji przedstawił nam oficer odpowiedzialny za komunikację z mediami w cieszyńskiej jednostce policji, pan Krzysztof Pawlik:

– Właśnie dziś, około godziny 11:20 na wspomnianym skrzyżowaniu miało miejsce zdarzenie drogowe. Osoba odpowiedzialna za ten incydent to 55-letnia kobieta prowadząca samochód marki Volkswagen Touran. Wyjeżdżając z ulicy Dominikańskiej na Katowicką, nie udzieliła pierwszeństwa kierowcy o wiele starszemu od siebie – 73-latkowi, który podróżował samochodem Peugeot. W wyniku jej błędnego manewru, uderzyła w bok jego pojazdu. Na szczęście żadna z osób nie odniosła obrażeń. Kobieta posiadała uprawnienia do kierowania pojazdem. W konsekwencji swojego czynu, została ukarana mandatem – wyjaśnia Pawlik.

Konsekwencją tego zdarzenia dla pojazdu marki Peugeot był koniec jazdy na barierkach rozdzielających pasy ruchu. Incydent ten miał miejsce na nadal nieukończonym, choć już remontowanym skrzyżowaniu. Mimo, że prace nie zostały tam jeszcze zakończone, planowane jest aby wkrótce to skrzyżowanie stało się częścią istotnej trasy objazdowej.