Problem z odśnieżaniem dróg w Wiśle: brak wykonawców na wszystkie rejony

Problem z odśnieżaniem dróg w Wiśle: brak wykonawców na wszystkie rejony

Na ostatniej sesji Rady Miasta Wisła, która miała miejsce 26 października 2023 roku, omówiono istotny dla mieszkańców problem. Chodziło o organizację odśnieżania dróg. Jak się okazało, gmina Wisła borykała się z trudnościami w znalezieniu wolontariuszy do tego zadania we wszystkich obszarach.

Rozmowa na temat stanu dróg i ich przygotowania na zimę została zainicjowana przez radną Alicję Pilch. Zaniepokoiło ją, że w rejonach numer 12 i 3 nie wybrano jeszcze podmiotu odpowiedzialnego za odśnieżanie dróg. Choć miasto jest podzielone na 16 rejonów, nie wszędzie udało się znaleźć wykonawców.

Sylwester Foltyn, Sekretarz Miasta Wisła, wyjaśniał sytuację. Pomimo przeprowadzenia pierwszego przetargu, nie udało się wyłonić podmiotów do pracy we wszystkich rejonach. Z tego powodu konieczne było rozpisanie drugiego postępowania przetargowego. Niestety, również ono nie przyniosło zamierzonych rezultatów – nadal istniały rejonu bez wykonawców usług odśnieżania. Dlatego zdecydowano o indywidualnym wyborze podmiotów do tych zadań.

Anna Procner z Referatu Gospodarczego i Utrzymania Dróg informowała o aktualnym stanie sprawy. Na chwilę obecną, kontrakt na odśnieżanie został zawarty w 14 rejonach. Negocjacje trwają jeszcze w dwóch obszarach: Rejonie nr 2 (Jawornik) i Rejonie nr 4 (Centrum Miasta).