Restrykcje w ruchu drogowym na cieszyńskich ulicach

Restrykcje w ruchu drogowym na cieszyńskich ulicach

Miejski Zarząd Dróg w Cieszynie informuje, iż skrzyżowanie dwóch kluczowych arterii komunikacyjnych miasta – ulicy Zamkowej z Głęboką, zostanie niedostępne dla ruchu kołowego. Wszystko to ma miejsce w ramach projektu o nazwie „Szlakiem Cieszyńskiego Tramwaju – rozwój transgranicznej turystyki”. Wykonawca rozpocznie tam prace drogowe, co spowoduje zamknięcie skrzyżowania. Będzie to kolejny etap prac, które ruszają 06.11.2023r., kiedy to ulica Zamkowa przejdzie remont.

Właśnie 6 listopada to data, którą powinni zapamiętać wszyscy planujący podróż w tamtym kierunku, bowiem owego dnia skrzyżowanie zamknie się dla ruchu samochodowego. Trasa wyjazdu z ulic Mennicza, Stary Targ, Bóżnicza, Kiedronia, Śrutarska, Sejmowa, Browarna oraz Plac Teatralny będzie poprowadzona ulicami Głęboka, Plac Świętego Krzyża oraz Plac Dominikański.

Kolejnym ważnym zagadnieniem jest zmiana organizacji ruchu na ulicy Głębokiej. Zgodnie z komunikatem MZD, ta ulica stanie się drogą dwukierunkową. Przy czym, jak przypomina Zarząd Dróg, ciągle obowiązywać tam będzie strefa zamieszkania. Oznacza to, że piesi będą mieli pierwszeństwo przed pojazdami i będą mogli poruszać się swobodnie po całej udostępnionej do użytku publicznego przestrzeni

Dodatkowo warto dodać, że dostęp dla zaopatrzenia na dolnym odcinku ulicy Głębokiej (poniżej skrzyżowania z ulicą Menniczą) zostanie zapewniony. Zaopatrzenie na pozostałym odcinku ulicy Głębokiej będzie odbywało się zgodnie z przyjętą organizacją ruchu.