Zmagania Wisły Kraków z rzutami karnymi: Czy Angel Rodado powinien ich nadal wykonywać?

Zmagania Wisły Kraków z rzutami karnymi: Czy Angel Rodado powinien ich nadal wykonywać?

Podczas najnowszego spotkania, w którym Wisła Kraków zmierzyła się z Resovią, krakowianie odnieśli zasłużone zwycięstwo 4-1. Mimo wygranej, nie udało im się maksymalnie wykorzystać wszystkich okazji do zdobycia bramek – Angel Rodado nie trafił podczas egzekucji rzutu karnego. To spowodowało dyskusję na temat tego, czy Hiszpan powinien nadal być odpowiedzialny za wykonanie „jedenastek”. Trener Radosław Sobolewski nie ma jednak wątpliwości co do tej kwestii.

Ta sytuacja miała miejsce podczas ostatniej kolejki rozgrywek. Wisła Kraków prowadziła na początku meczu 2-0, kiedy sędzia podyktował rzut karny na korzyść krakowian. To była okazja dla Angela Rodado do zwiększenia przewagi swojego zespołu. Niestety, piłkarz trafił tylko w słupek, a chwilę później rywale zdobyli bramkę, zmniejszając dystans. Mimo tego, gospodarzom szybko udało się odpowiedzieć na to zagrożenie i ostatecznie wygrać mecz. Jednak Rodado przeżywał jeszcze długo swoją niewykorzystaną okazję.

Możliwość poprawy tego wyniku może się pojawić już jutro, podczas wyjazdowego meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Czy Rodado znowu podejdzie do „jedenastki”? Tego dowiemy się niebawem.