Ogromne drzewo przygniotło dwie kobiety – przerażające zdarzenie w Żywcu

Ogromne drzewo przygniotło dwie kobiety – przerażające zdarzenie w Żywcu

W Żywcu na jednej z ulic doszło do tragicznego wydarzenia, które mogło zakończyć się jeszcze bardziej fatalnie, gdyby samochód dwóch kobiet pojawił się tam sekundę później. Pani Barbara i Angelika były w samochodzie, kiedy na nie spadło olbrzymie, cuchnące gnijącym drewnem drzewo. W wyniku tego nieszczęśliwego incydentu obie doznały wielokrotnych złamań kręgosłupa.

Wypadek ten miał miejsce ponad dwa lata temu, jednak cierpienia obu kobiet trwają do dzisiaj. Czują one głębokie poczucie niesprawiedliwości ze względu na obojętność odpowiedzialnych za ten teren. Z powodu lokalizacji drzewa – na granicy działek należących do Polskich Kolei Państwowych i urzędu miasta – żadna z tych instytucji nie chciała przyjąć odpowiedzialności za ten nieszczęśliwy incydent.

Niewystarczające działania ze strony PKP i Urzędu Miasta skłoniły obie poszkodowane do podjęcia decyzji o wystąpieniu na drogę sądową. Pani Barbara i Angelika, mając za sobą długotrwałe cierpienie, postanowiły domagać się nie tylko adekwatnego zadośćuczynienia, ale również comiesięcznej renty.