Wysokie tempo inwestycji budzi kontrowersje wśród mieszkańców Wisły

Wysokie tempo inwestycji budzi kontrowersje wśród mieszkańców Wisły

Z nieukrywanym zaniepokojeniem obserwują mieszkańcy Wisły rosnące bezwzględność inwestorów, którzy nie zważają na dostosowanie swoich planów do charakteru otaczającej ich przyrody. Coraz głośniej wyraża się sprzeciw wobec możliwości powstania kolejnego hotelu w tym malowniczym mieście, co wyraźnie budzi niezadowolenie wielu osób.

Wisła cieszy się rosnącym uznaniem turystów, co w dużej mierze zawdzięcza karierze Adama Małysza. W rezultacie liczba nowych obiektów mieszkalnych, takich jak nowoczesne apartamentowce, znacznie wzrosła. Na terenie miasta pojawił się również luksusowy, pięciogwiazdkowy hotel Crystal Mountain, który od początku budził wiele pytań. Kwestionowano przede wszystkim wysokość budynku, która wydawała się być nieodpowiednia dla krajobrazu tego miejsca.

Intensywna budowa Crystal Mountain i hotelu Gołębiewski istotnie zmieniła panoramę tej części miasta. Dawniej miejskie widoki z pałacu Hoffa obejmowały malownicze zbocza górskie pokryte gęstymi lasami. Teraz, krajobraz ten niestety został zachwiany.