Zaplanowana inwestycja w Wiśle: Kompleksowa adaptacja szkoły na żłobek

Zaplanowana inwestycja w Wiśle: Kompleksowa adaptacja szkoły na żłobek

W ostatnim kwartale tego roku, jak zapowiedział burmistrz Wisły Tomasz Bujok, żłobek miejscowy zapewni opiekę dla dzieci. Koszt całkowity tej inwestycji wyniesie ponad 2 miliony złotych, z czego gmina pokryje ponad milion.

Burmistrz Wisły, Tomasz Bujok, chętnie dzieli się informacjami na temat postępów w realizacji tego projektu na swoim profilu na Facebooku. Poinformował, że pod koniec stycznia tego roku podpisano umowę z wykonawcą, która dotyczy przystosowania części obiektów Szkoły Podstawowej nr 1 do potrzeb żłobka. Właściwie, cała operacja nazywa się „Przebudowa części pomieszczeń budynku Szkoły Podstawowej nr 1 z adaptacją na potrzeby żłobka Wiślański Niedźwiadek” i jest zlokalizowana przy Placu Bogumiła Hoffa.

Proces przebudowy i adaptacji wyżej wspomnianych pomieszczeń ma kosztować ponad 2 miliony złotych. Tomasz Bujok informuje, że część funduszy udało się pozyskać, ale gmina będzie musiała dołożyć pewną kwotę. Jak wyjaśnia burmistrz, znalezienie funduszy na ten cel było możliwe dzięki wsparciu Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 „MALUCH+” na lata 2022-2029: Krajowy Plan na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO), z którego uzyskano 717 240,00 zł. Dodatkowo, ze środków budżetu państwa pokryto koszt VAT – 96 770,02 zł. Pozostałą kwotę pokryją środki własne gminy.