Będą mieszkania czynszowe w Wiśle!

Będą mieszkania czynszowe w Wiśle!

Rynek mieszkaniowy w Polsce to próg, którego większość ludzi nie jest w stanie przeskoczyć. Wysokie ceny nieruchomości i problem z uzyskaniem kredytu hipotecznego skazuje mnóstwo osób na wieczne wynajmowanie lokum. W związku z tym informację o budowie mieszkań czynszowych w Wiśle z pewnością można uznać za radosną nowinę!

Mieszkania czynszowe za 3 miliony złotych

Wkrótce w Wiśle powstanie blisko 40 mieszkań z niskim czynszem. Za realizację inwestycji odpowiada Spółdzielcza Inicjatywa Mieszkaniowa Śląsk Południe sp. z o.o. Miasto stało się właśnie udziałowcem, a akt notarialny został już podpisany przez burmistrza Wisły, Tomasza Bujoka.

Pieniądze na budowę mieszkań pozyskano z rządowego funduszu przeznaczonego na rozwój mieszkalnictwa w Polsce. Miasto uzyskało aż 3 miliony złotych na mieszkania czynszowe. Mieszkania powstaną przy ulicy Kopydło.

Lokale niskoczynszowe, o co chodzi?

Ogromną grupę społeczną tworzą ludzie, którzy zarabiają zbyt dużo, by kwalifikować się do otrzymania mieszkania komunalnego, a jednocześnie zbyt mało, by otrzymać kredyt hipoteczny. Polacy są bardzo przywiązani do kwestii posiadania mieszkania. Nikt nie chce płacić dużych kwot za wynajem. Jak wiadomo, są to pieniądze, które w żaden sposób się nie zwrócą.

Mieszkania czynszowe to odpowiedź na potrzeby osób „skazanych na wynajem”. W różnych miastach w Polsce pojawiają się kolejne budynki mieszkalne przeznaczone właśnie na mieszkania z niskim czynszem. To normalne, wysokiej jakości mieszkania, które po pewnym okresie wynajmowania można wykupić na własność.

Lokale czynszowe przeznaczono przede wszystkim dla młodych małżeństw, singli i osób starszych, czyli osób, które nie dostaną kredytu na mieszkanie. Lista chętnych do wynajmu mieszkania czynszowego zawsze jest długa, ale z pewnością warto się starać o miejsce na szczycie listy. To szansa na całkowite usamodzielnienie i posiadanie własnego mieszkania w przyszłości, bez kredytu.