Nowa siedziba Beskidzkiej Izby Lekarskiej

Nowa siedziba Beskidzkiej Izby Lekarskiej

Beskidzka Izba Lekarska czekała na to od lat. Po długim oczekiwaniu w końcu nastał radosny dzień. 1 października uroczyście otwarto nową siedzibę, która nie tylko jest własnością Izby, ale również spełnia wszelkie wymagania nowoczesności. Jak prezentuje się nowy budynek?

Piękny nowoczesny budynek już w użyciu

Uroczyste otwarcie nowego budynku nastąpiło 1 października. Od tego dnia Beskidzka Izba Lekarska ma nową siedzibę, która powstawała w sumie niewiele ponad 19 miesięcy. Całość zajęła jednak nieco więcej czasu. Od czasu pierwszych planów minęło około 5 lat.
Warto było jednak czekać. Efekt końcowy jest naprawdę widowiskowy. Budynek wykonany jest częściowo z cegły, a jego poszczególne elementy idealnie ze sobą współgrają. W środku jest miejsce na pracę administracji oraz sale szkoleniowe, które wyposażono w najnowocześniejsze sprzęty. Wszystko odpowiada wysokim wymaganiom Izby.

Inwestycja w sumie kosztowała 7 milionów złotych i naocznie widać, że pieniądze nie zostały wyrzucone w błoto. Beskidzka Izba Lekarska ma teraz miejsce, gdzie może w komfortowych warunkach pracować i szkolić nowe zespoły.

Pierwsze wydarzenia w nowym budynku już za nami

Jako dowód, że nowa siedziba jest potrzebna i będzie służyła społeczeństwu, jest Dzień Serca, który odbył się właśnie tam. Spotkanie z wieloma specjalistami z dziedziny kardiologii było transmitowane na żywo. Każdy mógł zadać pytanie i uzyskać odpowiedź na nurtujące go kwestie.

Takie wydarzenia będą od teraz codziennością w nowym budynku. Najważniejsze jednak, że zyskali lekarze, którzy nie będą musieli się już martwić o kwestie lokalowe czy techniczne. Ich dobre przygotowanie i samopoczucie na pewno nie pozostanie też bez znaczenia dla pacjentów, którzy w gabinetach spotkają dobrze wyszkolonych i zadowolonych medyków.

Mamy nadzieję, że nowy budynek będzie służył przez długie lata całym pokoleniom lekarzy. Życzymy wszystkim pracującym tam medykom miłej pracy i owocnej edukacji.