Śląskie: policjanci zatrzymują za sprzedawanie papierosów i podróbek ubrań!

Śląskie: policjanci zatrzymują za sprzedawanie papierosów i podróbek ubrań!

Na terenie województwa śląskiego sporo się ostatnio działo. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej mieli pełne ręce roboty w terenie, gdzie demaskowali sprzedawców nielegalnych papierosów i… podróbek ubrań. W dobie AliExpress zdążyliśmy zapomnieć, że sprzedawanie podróbek ubrań od projektantów jest nielegalne!

Oszustwa na kilkadziesiąt tysięcy złotych

Miejskie bazary kryją w sobie wiele tajemnic związanych z nielegalnym handlem. W mediach zawsze głośno było o warszawskim targowisku przy dzisiejszym Stadionie Narodowym, ale tak naprawdę każde miasto ma swój bazar do szemranych interesów. Oczywiście większość ludzi po prostu robi tam zakupy z nadzieją na korzystniejsze ceny.

Policjanci KAS pojawili się między innymi na targowiskach w Katowicach, Mysłowicach i Zawierciu. Ilość skonfiskowanych nielegalnych wyrobów tytoniowych jest naprawdę imponująca! Zabezpieczono papierosy w ilości od 4 do 20 tysięcy sztuk. Do tego doszło ponad 10 kg tytoniu. Przyłapani na targowiskach handlarze nie mieli szans, by ukryć towar przetrzymywany w domu lub w specjalnych magazynach. Funkcjonariusze dotarli i tam, kończąc nielegalny biznes wielu osób.

Podrabiane ubrania, buty i perfumy

Rynek podróbek z przemysłu odzieżowego i kosmetycznego kwitnie tak dobrze, że można zapomnieć, że to niezgodne z prawem. Tym samym osoby handlujące podrabianymi kosmetykami znanych marek, czy też w znacznej większości podrabianymi ubraniami, również zostały zatrzymane i pozbawione towaru, który sięgał niekiedy ponad 60 tysięcy złotych wartości.

Podróbki tekstyliów najczęściej miały u siebie osoby handlujące papierosami. Handel podróbkami łamie przepis o Prawie własności przemysłowej. W związku z tym w sądzie będzie się toczyć postępowanie karne skarbowe.

Wszystkim osobom złapanym przez KAS w ostatnich tygodniach grozi do 3 lat pozbawienia wolności i kara grzywny. Każdy przypadek będzie indywidualnie rozpatrywany w sądzie.

Mimo tak skutecznych akcji policyjnych nielegalny handel, którego głównym celem jest ominięcie płacenia podatków, nadal będzie kwitł. W miejsce starych przedsiębiorców natychmiast pojawią się nowi.

A jeśli chcesz być na bieżąco z wiadomościami ze Śląska, zajrzyj na stronę: https://www.myslowiceinfo.pl/