Dożynki i Święto Miodu w Wiśle

Dożynki i Święto Miodu w Wiśle

Dożynki to najważniejszy czas dla rolników. W tym roku jest to jednak wyjątkowe święto. Wypada ono bowiem w Roku Górali. Jakie atrakcje przygotowano na tę szczególną okazję?

Dni Wisły, Dożynki i Święto Miodu

Początek września to bardzo ciekawy czas. Najlepiej spędzić go w Wiśle, gdzie w tym okresie nie brakuje atrakcji. W Wiśle odbywają się wtedy Dni Miasta, Dożynki oraz Święto Miodu. W tym roku będzie wyjątkowo hucznie, ponieważ jednocześnie odchodzimy Rok Górali.

W czasie obchodów możemy spodziewać się wielu wydarzeń i koncertów. Organizowany jest też jarmark rękodzieła. Swoje popisy dadzą też górale oraz najmłodsi, którzy zmierzą się w konkursach. Niestety nie będzie w tym roku korowodu dożynkowego. Zrezygnowano z niego ze względu na restrykcję.

Plan na pierwszy weekend września

Obchody rozpoczną się 3 września koncertami zespołu Vołosi oraz Renaty Przemyk. Tego dnia zostaną również wręczone nagrody Miasta Wisła.

Kolejnego dnia będziemy mogli podziwiać Orkiestrę Dętą Henryka Itnera oraz występu górali. Pobawimy się przy dźwiękach Zespołu Regionalny „Wisła Plus”, Kapeli Wałasi oraz Sokoła Orchestry. Tego dnia rozpoczną się tez na całego uroczystości dożynkowe. Będzie można kupić sery i wyroby domowe. Odbędą się też różnego rodzaju warsztaty i konkursy. Będzie uroczysta modlitwa, a także obrzęd dożynkowy.

W niedzielę będziemy mogli uczestniczyć w EXPO zdrowie. Podczas wydarzenia promowane będzie zdrowe odżywianie oraz zakup ekologicznej żywności. Do zabawy zaproszą nas zespoły Redlin oraz Dikanda.

Całości będzie oczywiście towarzyszyć targ przysmaków. Znajdziemy tam regionalne potrawy oraz dania, które na pewno urzekną swoim smakiem i aromatami. Nie zabraknie również rękodzieła oraz wiele innych góralskich pamiątek.