Piękne miejsca na spacery w Wiśle

Piękne miejsca na spacery w Wiśle

Wisła jednoznacznie kojarzy się z wakacjami i długimi spacerami. Te okolice obfitują w miejsca, które warto zobaczyć i dokładniej się im przyjrzeć. Poznaj miejsca w Wiśle, które są wprost idealne na spacer.

Deptak w Wiśle

Wiślański deptak to piękne miejsce, gdzie można kupić wiele ciekawych pamiątek oraz zjeść lokalne specjały. Można na nim podziwiać statuetki mistrzów oraz wypożyczyć sprzęt jeżdżący. Na jego końcu znajdziemy Rynek. Na płycie znajduje się przepiękna fontanna, a w jego obrębie znajduje się Dom Zdrojowy oraz Urząd Miasta. Warto odwiedzić te miejsca, zwłaszcza Dom Zdrojowy, w którym znajduje się figura samego Adama Małysza. Nie jest to jednak byle jaki pomnik, a figura wykonana w całości z białej czekolady. Cała postać ma 2.5 metra wysokości i prezentuje się naprawdę imponująco. Jest to niemała atrakcja zwłaszcza dla najmłodszych.

Aleja Gwiazd Sportu

To miejsce jest wyjątkowo znane i zdecydowanie lubiane, zwłaszcza przez najmłodszych. Na chodniku ten alei znajdują się płyty brązowe z nazwiskami najlepszych polskich sportowców związanych z miastem. Ta początkowa upamiętnia otwarcie skoczni w Malince.
Spacer tą aleją to doskonała okazja, aby zapoznać dziecko z najwybitniejszymi skoczkami i sportowcami, którzy już na zawsze wpisali się w historię Polski.

Park Kopczyńskiego

Ten park to wyjątkowe miejsce na spacery. Mogą się tu idealnie zabawić dzieci, a także będzie to piękne miejsce na spacer zakochanych. Na terenie znajdują się liczne place zabaw, piękne rzeźby, które niejednokrotnie opowiadają ciekawe historie związane z miastem oraz urocze alejki.
Szczególnym miejscem parku jest Park Przygód. Ten zabytkowy obiekt zawiera miniaturowe zabytki, które są uwielbiane przez dzieci. Prezentują się naprawdę przepięknie, zwłaszcza oz mroku kiedy oświetlają je lampki. W zbiorach są zamki, pałace i wiele innych ekscytujących i ciekawych zabytków.

Wodospad

Wiślański wodospad nie należy może do największych, ma około 8 metrów, jednak jest niezwykle piękny i klimatyczny. Zbudowano go na potoku Wisełka, gdzie robi wrażenie już od lat 50-tych. Niestety jest dość daleko od centrum. Aby się do niego dostać trzeba przejść około 5 kilometrów na południe.