Najlepsze szlaki w okolicach Wisły

Najlepsze szlaki w okolicach Wisły
Beskidy to idealne miejsce dla miłośników wędrówek pieszych i przejażdżek rowerowych. Okolica Wisły obfituje w trudne i łatwe do pokonania trasy górskie. Widoki są wręcz niesamowite, a satysfakcja ze zdobycia szczytu gwarantowana. Przekonaj się, na jakie szlaki warto się wybrać.
 

Stożek

 
Stożek nie jest zbyt wysoką górą, mierzy 970 m n.p.m, jednak nie oznacza to, że bardzo łatwo go zdobyć. Trasa na szczyt oferuje w spore wzniesienia oraz strome skałki. Niebieski szlak na górę liczy sobie 10 kilometrów i przejdziemy go w około 3,5 godziny.
 
Ze szczytu mamy widok na dolinę Głebiec, a tuż obok niego znajduje się zabytkowe schronisko, gdzie możemy odsapnąć. W zimie na stokach odbywają się zawody narciarskie, a także można tu zjeżdżać indywidualnie. Jest to jednak rozrywka przeznaczona tylko dla doświadczonych narciarzy.
 

Trzy Kopce Wiślańskie

 
Trzy Kopce Wiślańskie to chyba najbardziej znane podejście w Wiśle. Jest dość łatwe i mogą się tam wybrać nawet całkowici amatorzy. Nazwa pochodzi od trzech kamieni, które umieszczono na szczycie. Znajdują się na nich herby miast, na których terenie leży góra. Jest to Wisła, Brenna oraz Ustronie.
 
W okolicach można przenocować w schronisku Telesforówka, które słynie ze stojącego na jego terenie garbusa. Można tam zjeść smaczne posiłki i urządzić biwak. Czarny szlak ma około 10 kilometrów i powinniśmy go pokonać w 3-4 godziny.
 

Soszów Wielki

 
Soszów Wielki ma 886 m n.p.m i przeznaczony jest dla każdego. Na jego terenie znajduje się jedno z najbardziej wiekowych schronisk Beskidów. Można tutaj natrafić na różnego rodzaju wydarzenia kulturalne oraz całkiem dobrze zjeść.
 
Po drodze będziemy mogli podziwiać naprawdę niesamowite widoki. Przepiękny krajobraz maluje się przed nami praktycznie przez całe podejście. W ziemie można tu również pojeździć na nartach jednak z pewnych względów jest to miejsce dla dość zaawansowanych.