Najpiękniejsze szlaki górskie rzut beretem od Wisły!

Najpiękniejsze szlaki górskie rzut beretem od Wisły!

Wisła z racji swojego położenia może pochwalić się przepięknym sąsiedztwem masywów górskich z malowniczymi szlakami. Od dziesięcioleci miasteczko stanowi idealną bazę wypadową dla wielu miłośników górskich wspinaczek. Jakie szlaki górskie warto zwiedzić, będąc w Wiśle? Wymieniamy najpiękniejsze szlaki górskie rzut beretem od Wisły!

Trzy Kopce Wiślańskie (810 m n.p.m.)

Startując ze stacji Wisła Głębce PKP możemy wyruszyć wzdłuż rozmaitych szlaków prowadzących na najpiękniejsze szczyty górskie w Beskidzie Śląskim. Na początek warto się udać na popularny wierzchołek — Trzy Kopce Wiślańskie, gdzie zawędrujemy w niecałe 1,5 H. Wycieczka w obie strony powinna więc trwać około 3 godzin. W sam raz, by nie nadwyrężyć swoich sił, oraz by wrócić do miasta na czas. Pamiętajmy, że góry są nieprzewidywalne i przez to niebezpieczne. Nawet te najprostsze szlaki mogą okazać się dla nas pułapką, jeśli nie będziemy trzymać się szlaku, a w góry wybierzemy się nieprzygotowani.

Mniej więcej na tym samym poziomie trudności są szlaki prowadzące na przykład w pobliże Schroniska PTTK Stożek Wielki, czy na malowniczą Przełęcz Kubalonkę.

Barania Góra (1220 m n.p.m.) – najwyższy szczyt w Wiśle

Wyprawa na Baranią Górę to wyzwanie, do którego warto się dobrze przygotować. Trasa na obowiązkowy szczyt dla wszystkich odwiedzających Wisłę będzie dłuższa. Wejście na Baranią Górę zajmuje około 3 godzin w jedną stronę, co daje nam praktycznie całodniową wycieczkę. W taką wyprawę należy zabrać ze sobą nie tylko wodę, ale również prowiant. Co ciekawe, to właśnie u szczytu Baraniej Góry swój początek ma rzeka Wisła. Górski potok to niejedyna atrakcja na szczycie. Znajdziemy tu także wieżę widokową, która da nam wspaniały widok na sąsiednie szczyty.

Więcej polecanych atrakcji znajdziesz na stronie: https://www.morzegory.pl/.