„Pamięć głębinowa” w reż. Bogusława Słupczyńskiego we wrześniu w bibliotece

„Pamięć głębinowa” w reż. Bogusława Słupczyńskiego we wrześniu w bibliotece
Już we wrześniu w Bibliotece w Wisłę będziemy mogli obejrzeć spektakl w reżyserii Bogusława Słupczyńskiego „Pamięć głębinowa”. Dokładny termin nie jest jeszcze znany. Wkrótce powinien się on znaleźć w kalendarium biblioteki.
 

O spektaklu

 
Spektakl kręci się wokół osoby „pisarza”, który odwiedza Wisłę. Gospodarz, który go ugościł, okazuje się doskonałym kompanem. W czasie spektaklu będziemy świadkami wielu zabawnych dialogów oraz głębokich przemyśleń obu panów, które nierzadko będą wynikać ze spożycia pewnych trunków.
 
Te rozmowy będą odkrywać w bohaterach „pamięć głębinową”. Będzie to więc wycieczka w zakamarki, z jakich obie postacie nie zdawały sobie sprawy. Odkryje to przed nami sens życia oraz bezsprzeczną wartość, jaką niesie ze sobą życie ludzkie.
 
Spektakl jest pełen refleksji i do refleksji zmusza. Poprowadzi nas przez ludzkie doświadczenia, emocje i cechy charakteru. Pozwoli spojrzeć na otaczający świat z innej perspektywy.
 

O reżyserze

 
Bogusław Słupczyński to reżyser, aktor animator oraz pedagog. Założył Cieszyńskie Studio Teatralne. Zaangażował się również w odnowę tradycji, powołując do życia Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy i Współistnienia Kultur.
 
Ukończył Wyższą Szkołę Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Wystawiał sztuki w Teatr Studio Aktorskie w Puławach, Stowarzyszenie Teatralne „Puławy” oraz Cieszyńskie Studio Teatralne. Jest autorem wielu społecznych inicjatyw oraz jest zaangażowany w sprawy kultury dawnej i jej odnowy.
Reżyser jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Uhonorowano go między innymi Nagrodą Telewizji Polskiej, Nagrodą Tadeusza Nyczka oraz Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim.