Pijani kierowcy nadal powodują niebezpieczeństwo na drogach

Pijani kierowcy nadal powodują niebezpieczeństwo na drogach

Niedawno zakończyły się wakacje, które przez wielu uważane są jako szczególnie niebezpieczne pod względem bezpieczeństwa na drogach. Niestety pomimo ich zakończenia nadal nie można powiedzieć, aby sytuacja się poprawiła. Policjanci z powiatu każdego dnia zmagają się z piratami drogowymi i pijanymi kierowcami. Tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodniu doszło do 17 zatrzymań pijanych kierowców.

Jazda bez prawa jazdy

Na drogach powiatu nadal dochodzi do szokujących zdarzeń i to mimo licznych akcji oraz apeli policji. Tylko w ostatnich dwóch tygodniach zatrzymano 17 osób kierujących pod wpływem alkoholu w tym cztery, które dodatkowo miały zabrane uprawnienia do kierowania pojazdami. Jeden z zatrzymanych był nawet poszukiwany listem gończym do odbycia kary więzienia.

Jak pokazują powyższe przykłady, niektórych nic nie jest w stanie powstrzymać przed niebezpiecznymi zachowaniami. Policjanci nie zamierzają się jednak poddawać. Już planowane są kolejne akcje informacyjne oraz prewencyjne.

Zatrzymania obywatelskie coraz częstsze

Pijani kierowcy niewątpliwie są dużym problemem, jednak sytuację może poprawić coraz większa świadomość społeczna. Jej dowodem są coraz częstsze zatrzymania obywatelskie. Na terenie powiatu doszło ostatnio do dwóch takich zatrzymań. W obu przypadkach obywatele uniemożliwili pijanemu dalszą jazdę oraz zawiadomili odpowiednie służby, które dokonały ukarania kierującego.

To zdecydowanie krok w dobrą stronę. Dzięki takiej postawie udaje się zatrzymać coraz większą liczbę łamiących przepisy, a co za tym idzie, zwiększa się ogólne bezpieczeństwo na drogach. Niestety jak mówią policjanci do idealnej sytuacji jeszcze nam daleko.