Policjant w cywilu zatrzymał kierowcę pod wpływem narkotyków

Policjant w cywilu zatrzymał kierowcę pod wpływem narkotyków

Każdy policjant, niezależnie od tego, czy pełni obecnie służbę, stoi na straży prawa. Doskonałym tego przykładem jest sytuacja z Cieszyna, w której mundurowy w drodze do pracy zatrzymał kierującego samochodem 18-latka, który prowadził pod wpływem środków odurzających. Młody mężczyzna za swój czyn za kratkami spędzić może nawet 5 lat.

Dziwne zachowanie zgubiło młodego kierowcę

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Cieszyńskiej Komendy Policji wybierał się właśnie do pracy. Podczas podróży zauważył on w Kaczycach pojazd marki BMW, którego kierowca zachowywał się bardzo dziwnie. Jego uwagę zwrócił fakt, że kierujący BMW naprzemiennie przyśpieszał i zwalniał swój pojazd. Takie zachowanie kierującego natychmiast wzbudziło podejrzenia funkcjonariusza, który nie raz w swojej wieloletniej karierze był świadkiem podobnych zachowań na drodze. Zdecydował się on poinformować o tym fakcie dyżurnego po czym ruszył za podejżanym samochodem. Kilkaset metrów dalej udało mu się zatrzymać kierującego. Chwilę później na miejscu zdarzenia zjawili się koledzy mundurowego. Podczas kontroli okazało się, że kierowcą samochodu jest 18-letni mieszkaniec Cieszyna. W wyniku kontroli okazało się także, że posiada on zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2024 roku, a jego BMW nie posiada badań technicznych, a także wykupionej polisy OC.

Kontrola aż do skutku

Policjanci poddali kierującego testem na trzeźwość, okazało się jednak, że młody chłopak nie spożywał alkoholu. Policjanci zdecydowali się na sprawdzenie go pod kątem spożywania narkotyków. Przeprowadzony test dał pozytywny wynik. Najprawdopodobniej prowadził on pojazd pod wpływem metaamfetaminy. W takim wypadku kierujący musiał zostać przewieziony do szpitala, celem wykonania badań krwi które ostatecznie mają potwierdzić, jakie substancje zażywał młody mężczyzna. 18-letni Cieszynianin był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Grozi mu teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina

Prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem środków odurzających podlega w Polsce karze nawet pozbawienia wolności do lat 2. Policjanci apelują do kierowców o niewsiadanie za kółko zarówno pod wpływem alkoholu, jak i różnego rodzaju środków psychoaktywnych. Wszystkie te substancje znacząco wpływają na naszą czujność za kierownicą, są one także bezpośrednią przyczyną wielu śmiertelnych wypadków na terenie naszego kraju.