Skoczowo k. Wisły – Pościg za skradzionym samochodem

Skoczowo k. Wisły – Pościg za skradzionym samochodem

Policjanci z Pobliskiego Skoczowa mieli ostatnio pełne ręce roboty. Wszystko za sprawą zgłoszenia kradzieży, które otrzymali w sobotę 18 września. Skradziono tam golfa, którego właściciel zostawił kluczyki do swojego samochodu w stacyjce. Tej okazji nie mógł przepuścić pewien 19-latek, który korzystając z okazji ukradł samochód.

Akcja zakończyła się pościgiem

Po otrzymaniu zgłoszenia w poszukiwanie skradzionego samochodu zostały zaangażowane wszystkie okoliczne patrole, pełniące służbę w okolicznych miejscowościach. Po niespełna 40 minutach mundurowym z Cieszyna udało się zlokalizować skradziony pojazd w miejscowości Nierodzim. Niestety, mimo prób zatrzymania pojazdu, kierowca zdecydował się na brawurową ucieczkę. Widząc to policjanci ze wszystkich jednostek ruszyli w pościg, podczas którego uciekający nie zważając na niebezpieczeństwo łamał wiele przepisów ruchu drogowego, sprowadzając tym samym niebezpieczeństwo na siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki ustaleniom mundurowych udało się przewidzieć trasę, którą będzie chciał przejechać złodziej. Zdecydowali się oni na ustawienie policyjnej blokady. Uciekający kierowca, starając się ją ominąć, uderzył w jeden z radiowozów, po czym wjechał do rowu. Mimo tego, że pościg w tym miejscu się zakończył, w dalszym ciągu nie chciał on dobrowolnie oddać się w ręce funkcjonariuszy stawiając opór.
Po zatrzymaniu okazało się, że winnym całego pościgu jest 19-letni mieszkaniec Skoczowa. W wyniku sprawdzenia jego personaliów okazało się, że nie posiada on nawet prawa jazdy. Funkcjonariusze sprawdzili jego trzeźwość, jednak wynik tego testu okazał się negatywny, natomiast badanie narkotestem dało już pozytywny rezultat. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że młody chłopak kilka dni wcześniej wyszedł z zakładu karnego. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci 2 miesięcznego aresztu.

Na chwilę obecną nie wiadomo na jaki wyrok może liczyć młody przestępca. Wiadomo jednak, że wymiar kary będzie z pewnością wyższy, ze względu na fakt, iż odpowiadać on będzie przed sądem jako recydywista.