„Przewodnik czeka” znana i lubiana akcja znów w Wiśle

„Przewodnik czeka” znana i lubiana akcja znów w Wiśle
„Przewodnik Czeka” to akcja, która już od wielu lat ma za zadanie zachęcić mieszkańców oraz turystów do aktywnego spędzania czasu. Dzięki niej każda chętna osoba będzie mogła z doświadczonym i licencjonowanym przewodnikiem przejść kilka ciekawych szlaków.
 

Na czym polega akcja?

 
Akcja ta prowadzona jest w naszym mieście już przez wiele lat. Można odnieść wrażenie, że zapisała się ona już na stałe na kartach wydarzeń Wisły. Dzięki Akcji każda osoba indywidualna, która ma ochotę pospacerować po górskich szlakach, ma okazję to zrobić i to całkowicie bezpłatnie. Przewodnik po zebraniu grupy oprowadzi nas po wcześniej przygotowanych szlakach, opowiadając ciekawe historie związane z regionem. Co ciekawe, jeśli uda się nam przejść cały szlak, możemy zdobywać punkty, a jeśli zdobędziemy wszystkie z dostępnych szlaków, otrzymamy odznakę Górskiej Odznaki turystycznej.
 

Jak wziąć udział? 

 
Aby wziąć udział w wydarzeniu, nie ma konieczności wcześniejszych zapisów. Wystarczy, że w dniu, w którym odbędzie się dana wycieczka, pojawimy się we wcześniej ustalonym miejscu (miejscem zbiórek jest Zameczek Myśliwski Habsburgów — PTTK Oddział Wisła — ul. Lipowa 4a) i czasie. Każdy jest mile widziany.
Z ważniejszych informacji warto nadmienić, że podczas pokonywania szlaku uczestnicy proszeni są o wzajemne zabezpieczanie się. W niektórych przypadkach będzie także konieczny przejazd autobusem czy kolejką linową, więc warto zabrać ze sobą kilka złotych, aby uniknąć niepotrzebnych stresów.
Organizatorzy informują także że w przypadku gwałtownych zmian pogodowych przebieg trasy może zostać zmieniony.
 
Poniżej przedstawiamy listę tras, które odbędą się w najbliższych dniach.
 
15 sierpnia o godzinie 8.15
Przełęcz Salmopolska — Malinowska Skała — Zielony Kopiec — Przełęcz Gawlasi — Cieńków — Wisła Nowa Osada skrzyżowanie. (Konieczny będzie przejazd autobusem miejskim).
 
21 sierpnia o godzinie 8.45
Przełęcz Kubalonka — Stecówka — Przysłop — Barania Góra — Biała Wisełka — Wisła Czarne Fojtula. (Konieczny będzie przejazd autobusem miejskim).
 
29 sierpnia o godzinie 10.00
Tym raziem odbędzie się spacer po Wiśle połączony ze zwiedzaniem muzeum.
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich na to niecodzienne wydarzenie.