Smaki włoskiej kultury w Wiśle

Smaki włoskiej kultury w Wiśle
Z Sycylią w tle – taką właśnie nazwę miało wydarzenie, które miało miejsce w Wiśle. Za jego organizację było odpowiedzialne Wiślańskie Centrum kultury oraz Wiślańską Organizację Turystyczną, która tworzyła łącznie z Lokalną Grupą Działania „Cieszyńska Kraina”, oraz jej odpowiednikiem na Sycylii ten właśnie projekt. Wydarzenie przyciągnęło bardzo dużą publikę i można było zauważyć, że wszyscy bawią się doskonale.

Co się działo?

 
Miało ono miejsce w piątkowe popołudnie na Placu Hoffa. Można było posłuchać tradycyjnych sycylijskich utworów, zobaczyć specjalnie przygotowane pokazy taneczne. Dla degustatorów oczywiście przygotowano tradycyjne sycylijskie potrawy. Była pizza, Prosecco oraz cała masa innych przysmaków. Na pięknie zaaranżowanych stoiskach można było nie tylko spróbować wszystkich oferowanych smakołyków, a także wziąć udział w przygotowanych specjalnie warsztatach kulinarnych. Dzięki temu można było nauczyć się wielu „sztuczek” kuchni sycylijskiej, dzięki czemu w przyjemnej formie można było szczegółowo zapoznać się z tym, co do zaoferowania mają nasi zagraniczni przyjaciele.
 
Oczywiście całość wydarzenia to nie tylko warsztaty, znalazło się też miejsce na naukę języka włoskiego oraz cała masa innych atrakcji.
 
Wydarzenie ma na celu zapoznanie wiślan z kulturą tego regionu oraz jego propagowanie w lokalnej społeczności. Przyciągnęło ono wiele osób, a podczas przebiegu całości wydarzenia można było zauważyć, że mieszkańcy doskonale bawią się w rytmach sycylijskich tradycyjnych utworów i chętnie chłoną całą kulturę, którą chcieli przedstawić włodarze wydarzenia. Liczymy, że wydarzenia tego typu będą odbywały się w naszym mieście znacznie częściej.